Kondycjoner sieciowy NuPrime AC-4

17 września 2019 Sprzęt

Dystrybutor marki NuPrime w Polsce poinformował nas właśnie o wprowadzeniu do sprzedaży kondycjonera prądu z gniazdami Furutech i wyświetlaczem parametrów. Urządzenie obniża szum elektryczny w prądzie zmiennym (AC) o 20 decybeli i więcej. Wyposażono je w 4 gniazda FPX od Furutecha pokryte złotem oraz dedykowany bezpiecznik 15A.

Źródłem największym zakłóceń w sieci elektrycznej są urządzenia działające w domu jak lodówka, zmywarka czy oświetlenie LED. Każde z nich emituje do sieci szum elektryczny, zazwyczaj niezauważalny i niesłyszalny w tanich urządzeniach audio, które mają umiarkowane parametry. W przypadku bardziej wysublimowanego sprzętu, w którym odstęp sygnału od szumu wynosi więcej niż 90 dB, zaś zniekształcenia mniej niż 0,1%, zakłócenia te mogą mieć negatywne znaczenie - przede wszystkim pogarszać jakość wysokich tonów, co objawia się pogorszeniem rozdzielczości dźwięku i sceny muzycznej.

Kondycjoner sieciowy NuPrime AC-4 obniża poziom szumów z sieci elektrycznej o co najmniej 20 decybeli, co sprawia, że użytkownicy dobrej klasy sprzętu są w stanie usłyszeć zdecydowanie więcej detali zarówno w tonach wysokich, jak i średnich.

Czytaj również testy urządzeń NuPrime

Kondycjoner sieciowy NuPrime AC-4 - tylna ścianka

NuPrime AC-4 zaprojektowano jako odpowiedź na błędy w konstrukcjach innych, podobnych urządzeń - przede wszystkim stosowanie prostych filtrów, które kompresują energię dostarczaną przez sieć elektryczną w rezultacie czego dźwięk tracie dynamikę i siłę basu. Dodatkowo, producent przewidział dwa zupełnie inne typy gniazd dla źródeł oraz wzmacniaczy i końcówek mocy. Liczbę gniazd ograniczono do czterech - jest to efekt badań NuPrime'a, które wskazują, że powyżej tej liczby znacząco rosną interferencje.

Aby zapewnić optymalne warunki pracy zarówno dla źródeł dźwięku, jak i wzmacniacze/końcówki mocy NuPrime zbudował w ramach jednego urządzenia dwie zupełnie oddzielne sekcje podłączone do dwóch odrębnych gniazd.

1. Dla urządzeń źródłowych jak DAC, przedwzmacniacz, CD, z zakresem od 3 do 8 amperów, zaimplementowano siedmiorzędowe filtry typu LC o zdolności izolacji do 1000 razy.
2. Dla urządzeń wzmacniających jak końcowka mocy, wzmacniacz zintegrowany, amplituner, z zakresem od 10 do 15 amperów, zaimplementowano filtry piątego rzędu typu LC. Obwód jest zdolny do przeniesienia napięcia na poziomie 27 amperów. Cewki wykonano z miedzi o grubości 1,6mm, zaś poziom izolacji wynosi od 10 do 50 razy.

NuPrime AC4 monitoruje i wyświetla dane, takie jak napięcie, natężenie i podawana moc. Wyświetlacz może być wyłączony. Urządzenie może dostarczać w trybie ciągłej pracy do 19 amperów, zaś chwilowo do 35 amperów.

Czytaj również: Referencyjna końcówka mocy NuPrime ST-10M

Kondycjoner sieciowy NuPrime AC-4 - wnętrze

Dane techniczne:

- Maksymalne obciążenie prądowe: 26A
- Ilość gniazd: 4
- Resetowalny bezpiecznik: tak
- Inne:
Wyjścia: 2x10A, 2x3A
Wejście trigger: DC3V - 30V 2mA
Bezpiecznik: 15A

Źródło: Rafko

Może Cię zainteresować
NUPRIME testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu