Gramofon TEAC TN-3B

07 listopada 2019 Sprzęt

TN-3B to nowy gramofon TEAC-a z napędem paskowym. Urządzenie ma wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy MM i port cyfrowy USB. Zastosowano w nim nowe ramię oparte na łożyskach ostrzowych, dostarczane wraz z wkładką AT-VM95E.

Teac TN-3B - ramię i wkładka

Ramię TN-3B powstało we współpracy z SAEC Corporation, producentem ramion klasy high-end. Wykorzystuje łożyska ostrzowe. Jego każdy delikatny ruch pionowy ma teraz pomagać dostarczać bardziej dynamiczny dźwięk o świetnej rozdzielczości.

Ramię ma kształt litery S i pozwala na szybką i łatwą wymianę wkładki/główki. Obsługuje wkładki o wadze od 14 do 23 g. Statycznie zbalansowane, jest wyposażone w przeciwwagę umożliwiającą precyzyjne wyregulowanie nacisku igły. Pomaga w tym mechanizm antyskatingu.

Gramofon jest dostarczany wraz z preinstalowaną wkładką MM Audio-Technica AT-VM95E z igłą ze szlifem eliptycznym. Wkładka została zamocowana do główki, dzięki czemu po wyjęciu urządzenia z opakowania wystarczy ułożyć talerz na osi i zamontować główkę do ramienia, aby móc zacząć odtwarzanie muzyki.

Czytaj również testy gramofonów TEAC

Gramofon Teac TN-3B - wkładka

Gramofon TEAC TN-3B - ramię

Teac TN-3B - wbudowany przedwzmacniacz

Teac TN-3B został wyposażony w przedwzmacniacz gramofonowy obsługujący wkładki MM. Dzięki niemu gramofon można podłączyć do dowolnego wzmacniacza/systemu hi-fi bez wejścia Phono.

Wykorzystany też wzmacniacz operacyjny NJM8080 wyróżnia się niskimi zniekształceniami i z łatwością wzmacnia niskopoziomowe sygnały z wkładki gramofonowej do poziomu wejścia liniowego.Teac TN-3B - napęd, przyłącza i prędkość

Napęd paskowy minimalizuje efekt delikatnego pulsowania generowany podczas pracy silnika elektrycznego. Aby w pełni wykorzystać zalety tego rozwiązania, pasek napędowy opasuje zewnętrzną ściankę talerza (który ma dużą średnicę, wagę i powierzchnię).

Na tylnej ściance gramofonu znajduje się port USB, co umożliwia zapisywanie/archiwizowanie analogowej biblioteki w cyfrowym formacie audio. Po zarchiwizowaniu płyt można słuchać ich nawet poza domem, korzystając ze smartfona/przenośnego systemu audio, a nawet w samochodzie (na płycie CD lub pendrivie).

Gramofon TEAC TN-3B - tylna ścianka

Dla zagwarantowania wysokiej jakości transmisji sygnału w gramofonie zastosowano pozłacane terminale Phono/Line, chroniąc analogowe sygnały audio przed utratą jakości w wyniku utleniania złączy.

Teac TN-3B może pracować z prędkością 33 1/3 i 45 obr./min., dzięki czemu odtwarza zarówno płyty LP, jak i EP.

Stopki izolacyjne gramofonu składają się z obrabianego aluminium zwieńczonego gumową poduszką, która jest przymocowana do plinty z MDF-u. Dolny panel odtwarza wzór plastra miodu, co pozwala minimalizować niepożądane wibracje. Dzięki wysokiej skuteczności w pochłanianiu wibracji TN-3B pozostaje - jak mówi producent - odporny na sprzężenie akustyczne.

TEAC TN-3B już jest dostępny w sprzedaży w trzech wersjach wykończenia: białej, czarnej i drewno wiśniowe.

Gramofon TEAC TN-3B

Źródło: Audio Klan

Może Cię zainteresować
TEAC testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu