Strumieniujący wzmacniacz z DAC i BluOS NAD Masters M33

10 stycznia 2020 Sprzęt

NAD Masters M33 to wzmacniacz zintegrowany z technologią wzmocnienia Purifi. Ma wbudowany system multiroom BluOS, ekran dotykowy ze szkłem Gorilla, 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy, oferuje pełne dekodowanie MQA i funkcję korekcji akustyki pokoju Dirac oraz co najmniej 200 W na kanał. Urządzenie możemy zobaczyć na trwających w Las Vegas targach CES.

W swojej najprostszej postaci NAD Masters M33 jest zaawansowanym wzmacniaczem strumieniowym. W ramach ekosystemu BluOS można połączyć go z innymi bezprzewodowymi odtwarzaczami sieciowymi w całym domu, co pozwala stworzyć system audio.

NAD Masters M33 - strumieniowanie muzyki high-res BluOS

Obsługę wzmacniacza zapewnia 7-calowy kolorowy wyświetlacz dotykowy w połączeniu z BluOS, który według NAD jest najbardziej zaawansowanym dostępnym system operacyjnym do sieciowego strumieniowania i obsługi multiroom.

Oprócz funkcji multiroom kolejnym udogodnieniem BluOS jest możliwość strumieniowania high-res. Ta ostatnia z pełnym wsparciem dekodowania MQA* z lokalnego dysku NAS lub współdzielonego dysku, a także z internetowych serwisów strumieniowych audio.

Czytaj również testy wzmacniaczy NAD

Strumieniujący wzmacniacz z DAC i BluOS NAD Masters M33

Wśród około 20 wspieranych serwisów, które oferują treści high-res, są Tidal, Deezer, Qobuz, Amazon HD i inne. Obslugiwane są także serwisy muzyczne, takie jak Spotify, Amazon Music, Slacker, TuneIn, nugs.net i wiele innych.

Dzięki BluOS NAD Masters M33 zachowuje wszystkie audiofilskie funkcje, a ponadto dodaje wiele udogodnień, które zwiększają możliwości urządzenia przy równoczesnym ułatwieniu obsługi. Kontrolowany za pomocą aplikacji BluOS, dołączonego pilota zdalnego sterowania lub głosowo za pośrednictwem dowolnego urządzenia kompatybilnego z Amazon Alexa lub asystentem Google, nie wymaga korzystania z dotykowego panelu M33.

* W trakcie certyfikacji M33 MQA

NAD Masters M33 - korekcja akustyki pokoju Dirac Live

Dirac to jeden z najbardziej cenionych dostępnych systemów korekcji akustyki pokoju - nie tylko dostosowuje się do charakterystyki częstotliwościowej, lecz także optymalizuje odpowiedź impulsową. Poprzez optymalizację interfejsu głośnik/pokój muzyka brzmi bardziej naturalnie i realistycznie.

Wraz ze wzmacniaczem NAD Masters M33 otrzymujemy precyzyjny mikrofon do pomiaru charakterystyki akustycznej pomieszczenia w miejscu odsłuchu i wokół niego, dzięki czemu system można precyzyjnie skalibrować pod kątem uzyskania najlepszej jakości dźwięku. Rezultatem ma być "znacząco udoskonalona scena dźwiękowa, przejrzystość, wyrazistość głosu, a także głębszy i bardziej sprężysty bas". 

Każdy z pięciu profili pamięci Dirac może przechowywać unikalny pomiar pomieszczenia (na przykład inną akustykę z zasuniętymi lub odsuniętymi zasłonami bądź inną pozycję odsłuchu) lub różne krzywe docelowej częstotliwości w celu dopasowania do własnego gustu muzycznego lub gatunku.

NAD M33 obsługuje również niezależne wyjścia subwooferowe, kompatybilne z zaawansowanym systemem zarządzania basem (Bass Management) Diraca.

NAD Masters M33 - przyłącza

W swojej standardowej postaci NAD Masters M33 jest konstrukcją z dużą liczbą wejść/wyjść, BluOS, Dirac, HDMI i wieloma innymi w pełni zintegrowanymi udogodnieniami. Umożliwia podłączenie źródeł zarówno cyfrowych, jak i analogowych. Na pokładzie jest bowiem sześć wejść cyfrowych i trzy wejścia analogowe, wliczając gramofonowe MM/MC.

Na tylnym panelu znajdują się dwa zestawy zacisków wyjść głośnikowych umożliwiających bi-wiring oraz dwa wyjścia subwooferowe z w pełni konfigurowalną cyfrową zwrotnicą. Apple AirPlay 2 i Bluetooth aptX HD umożliwiają bezprzewodowe przesyłanie dźwięku z telefonu lub tabletu.

NAD Masters M33 jest także wyposażony w dwa sloty MDC, które umożliwiają dalszą rozbudowę urządzenia. NAD wprowadził platformę MDC ponad 10 lat temu i umożliwił aktualizowanie urządzeń o nowe technologie, które były nieosiągalne w momencie wprowadzania produktu.

NAD Masters M33 - przyłącza

NAD Masters M33 ma wysokiej jakości przełączalny przedwzmacniacz gramofonowy obsługujący wkładki MM i MC. Działa precyzyjna korekcja RIAA, jest filtr infradźwiękowy z eliminacją fazy i ogromny zapas przeciążenia - winyle mają brzmieć brawurowo.

Entuzjaści słuchawek mają z kolei docenić jakość dźwięku wzmacniacza słuchawkowego, który potrafi wysterować nawet planarne i studyjne słuchawki o wysokiej impedancji. Projektanci zastosowali przy tym zintegrowany moduł Bluetooth aptX HD, co pozwala na współpracę ze słuchawkami bezprzewodowymi.

NAD Masters M33 - integracja z inteligentnym domem

BluOS pozwala na głosowe sterowanie systemem dzięki pełnej integracji z dowolnym urządzeniem zgodnym z Amazon Alexa lub asystentem Google. Natomiast dzięki AirPlay 2 możliwa jest także obsługa poprzez Siri.

NAD Masters M33 jest też w pełni kompatybilny z wszystkimi wiodącymi systemami domu inteligentnego dostarczanymi przez czołowych producentów, takich jak Apple, Crestron, Control4, Lutron, KNX i wielu innych.

Oznacza to, że wraz z oświetleniem, roletami, instalacjami HVAC i systemami bezpieczeostwa, integrator lub możemy sterować systemem muzycznym multiroom BluOS za pomocą wspólnego interfejsu.

Każda integracja została certyfikowana pod kątem niezawodności działania. Specjalne aplikacje BluOS dla tabletów i smartfonów z iOS lub Android, a także obsługa z poziomu komputera z systemem Windows lub Apple OS są oferowane bezpłatnie i regularnie aktualizowane.

Najważniejsze funkcje wzmacniacza NAD Masters M33

- Wzmacniacz strumieniujący DAC BluOS
- Technologia amplifikacji HybridDigital Purifi Eigentakt™
- Moc ciągła: 200 W przy 8/4 Ω
- DAC ESS Sabre
- Korekcja akustyki pokoju Dirac Live
- Kolorowy wyświetlacz dotykowy TFT
- Integracja multiroom BluOS
- 2 sloty MDC do przyszłej rozbudowy urządzenia
- Bezprzewodowa obsługa z Apple AirPlay 2 i integracja z Bluetooth aptX HD
- Kompleksowa łączność cyfrowa i analogowa, w tym HDMI eARC
- Bezproblemowa integracja z wiodącymi systemami do obsługi domu inteligentnego

NAD Masters M33 będzie dostępny od marca 2020 r.

Źródło: Audio Klan

Może Cię zainteresować
NAD testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu