Nowa seria kolumn głośnikowych PMC Twenty5i

05 marca 2020 Sprzęt

Firma PMC wprowadza do swojej oferty nową serię produktów bazującą na wielokrotnie nagradzanej na całym świecie serii Twenty5. Udoskonalone kolumny głośnikowe wchodzą w skład serii Twenty5i, gdzie "i" nie oznacza nic innego jak "improved".

W skład serii PMC Twenty5i wchodzą: dwa modele podstawkowe Twenty5.21i zora Twenty5.22i, trzy modele podłogowe - Twenty5.23i, Twenty524i oraz Twenty5.26i (fot. powyżej), a także głośnik centralny Twenty5Ci.

Kolumny głośnikowe są wyposażone w nowoczesny przetwornik wysokotonowy stworzony we współpracy z firmą Seas, a stosowany w modelach serii "FACT". Jest to miękka kopułka o średnicy 19 mm otoczona grubym półwałkiem, co daje łączną średnicę 34 mm – cewka pracuje w ferrofluidzie. Takie rozwiązanie zapewnia lepsze rozpraszanie dźwięku, niższą częstotliwość rezonansową głośnika i większą wytrzymałość.

PMC Twenty 5i
PMC Twenty 5i 

W kolumnach znajdziemy także całkowicie przeprojektowaną zwrotnicę, montowaną na "wojskowej" płytce z włókna szklanego, w której obniżono częstotliwość podziału między głośnikami wchodzącymi w skład modeli dwudrożnych z 1.8kHz do 1.7kHz – pozwoliła na to wymiana głośnika wysokotonowego. Dopracowano także zgodność fazy, polepszając współpracę między przetwornikami zwłaszcza w zakresie podziału.

Konstruktorzy ulepszyli ponadto izolację znajdującą się między obudowami a trawersami (modele podłogowe), co przyczyniło się do eliminacji niepożądanych wibracji. Zmieniono również wykończenie tylnej płyty, do której są przymocowane gniazda głośnikowe. Jest ona wykonana ze szczotkowanego aluminium, a nie z polerowanego aluminium jak w poprzedniej wersji.

We wszystkich modelach użyto świetnych głośników niskośredniotonowych z membraną z plecionki włókien szklanych "g-weave ™", a także wyloty linii transmisyjnej "ATL™" o nazwie "Laminair ™".

PMC Twenty 5i 22i
PMC Twenty 5i 22i
PMC Twenty5 23i i 24i
PMC Twenty5 23i i 24i

Kolumny PMC Twenty5i  są dostępne w czterech wersjach wykończenia: Walnut; Diamon Black; Oak; White silk.

Źródło: E.I.C.

Może Cię zainteresować
PMC testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu