Nowe gamingowe zestawy słuchawkowe Audio-Techniki: ATH-G1 i ATH-G1WL

01 listopada 2020 Sprzęt

Audio-Technica ATH-G1 i ATH-G1WL to najnowsze gamingowe zestawy słuchawkowe, których podstawą są wokółuszne słuchawki zamknięte. Umożliwiają czysto przewodową (ATH-G1) oraz bezprzewodową transmisję dźwięku (ATH-G1WL).

Obydwa modele są wyposażone w specjalnie dostrojone 45-milimetrowe przetworniki i najnowocześniejsze mikrofony pojemnościowe z charakterystyką hiperkardioidalną.

Wykorzystywany wzór charakterystyki skupia się na wychwytywaniu głosu gracza, co przekłada się, jak zapewnia producent, na czystą komunikację w grach i dźwięku strumieniowanego na żywo.

Ponadto zastosowana funkcja monitorowania przy użyciu mikrofonu umożliwia słuchanie własnego głosu, co poprawia komunikację z innymi graczami podczas trudnych sytuacji w trakcie rozgrywki. Aby aktywować tę funkcję, wystarczy nacisnąć przycisk "Monitor" umieszczony na lewej muszli. Jego ponowne naciśnięcie dezaktywuje funkcję.

Czytaj również testy słuchawek Audio-Technica

Audio-Technica ATH-G1
Audio-Technica ATH-G1

Audio-Technica ATH-G1WL - łączność Wi-Fi

Bezprzewodowy model Audio-Technica ATH-G1WL jest dostarczany wraz ze specjalnym modułem podłączanym do portu USB w komputerze. Zamiast powszechnie stosowanej w słuchawkach Audio-Techniki łączności Bluetooth wykorzystano w nich łączność Wi-Fi pracującą w paśmie 2,4 GHz.

Największą korzyścią płynącą z tego rozwiązania jest znaczne ograniczenie opóźnienia dźwięku. Pozwala to na bezproblemowe dopasowanie transmisji audio do obrazu wyświetlanego na ekranie monitora.

Czytaj również: Słuchawki Audio-Technica ATH-AWKT i ATH-AWAS

Słuchawki Audio-Techniki ATH-G1 WL
Słuchawki Audio-Techniki ATH-G1 WL 

Audio-Technica ATH-G1WL - dźwięk przestrzenny

Słuchawki są wyposażone w tryb wirtualnego dźwięku przestrzennego. Dzięki specjalnemu algorytmowi ATH-G1WL pozwalają uzyskać dźwięk 3D. Po włączeniu tego trybu za pomocą sterownika na lewej muszli słuchawek muzyka w grach i/lub niektóre efekty specjalne, m.in. dźwięki eksplozji, odtwarzane są w bardziej dynamiczny sposób.

Audio-Technica ATH-G1WL - budowa

Audio-Technica ATH-G1 i Audio-Technica ATH-G1WL są wyposażone w wytrzymały i lekki metalowy pałąk, który otacza przepuszczająca powietrze poduszka.

Zarówno poduszkę pałąka, jak i pady przy muszlach można zdjąć, co ułatwia ich wymianę. Model Audio-Technica ATH-G1WL jest dostarczany wraz z dodatkową parą padów słuchawkowych.

Czytaj również: Nowe wkładki gramofonowe Audio-Technica AT-ART9XI i AT-ART9XA

Słuchawki Audio-Techniki ATH-G1 WL
Słuchawki Audio-Techniki ATH-G1 WL 

Audio-Technica ATH-G1 i Audio-Technica ATH-G1WL - sterowanie i ładowanie

Sterowanie głośnością i dostęp do pozostałych funkcji słuchawek zapewniają wbudowane regulatory – w ATH-G1WL umieszczone na obudowie muszli słuchawek, w ATH-G1 zintegrowane z 2-metrowym przewodem połączeniowym.

Słuchawki Audio-Technica ATH-G1WL swoją autonomię zawdzięczają wbudowanemu akumulatorowi. Jego pełne naładowanie zajmuje ok. siedem godzin i wystarcza na ok. 15 godzin pracy.

Do ładowania można wykorzystać dostarczany wraz ze słuchawkami 2-metrowy przewód USB typ A do mikro USB typ B, a ze słuchawek można korzystać także podczas uzupełniania zapasu energii.

Źródło: Audio Klan

Może Cię zainteresować
AUDIO-TECHNICA testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu