Kolumny Triangle Borea BRA1

15 lipca 2021 Sprzęt

Triangle postawił kropkę nad "i" i dołączył brakujące ogniwo do serii Borea, a mianowicie dwudrożną kolumnę oznaczoną symbolem BRA1. 

Tym samym zasili ona rodzinę Borea, na którą składają się już trzy kolumny podłogowe (BR07, BR08 i BR09), dwie kolumny podstawkowe (BR02 oraz BR03), a także kolumnę centralną BRC01. Kompletny system pozwala zbudować kino domowe w konfiguracji od 3.1.2 do 9.2.4.

Jakie jest najlepsze zastosowanie nowej kolumny? Triangle Borea BRA1 może być używana jako głośnik surround, ale przede wszystkim jako kanał głośników Dolby Atmos tworzący dodatkowy wymiar dźwięku w warstwie wysokości - stawiany na głośnikach frontowych. W konfiguracji Atmos BRA1 można umieścić na modelach BR03, BR07, BR08 i BR09.

Jeśli chodzi o efekty poziome, to korzystając z systemu mocowania głośniki Triangle Borea BRA1 umieszczamy w pomieszczeniu na tylnych lub bocznych ścianach. Dzięki ukośnemu przodowi BRA1 pozwalają na precyzyjne kierowanie fal dźwiękowych bezpośrednio w kierunku słuchacza.

Czytaj również testy kolumn głośnikowych Triangle

Triangle Borea BRA1 - budowa

W Triangle Borea BRA1 zastosowane te same technologie, co z pozostałych kolumnach Borea:

• Głośnik wysokotonowy z technologią EFS (Efficient Flow System)

Opiera się na połączeniu jedwabnej kopułki z 25-milimetrowym tweeterem z membraną średniotonową z papieru celulozowego i firmowym dwubiegunowym korektorem fazowym, który ma pomagać w wyrównaniu tonów i równomiernej dyspersji.

System EFS redukuje efekt kierunkowości, co pozwala na stworzenie szerszego optymalnego pola akustycznego. Cewka jest napędzana neodymowym magnesem z systemem chłodzenia, aby uzyskać większą stabilność przy wysokich poziomach głośności.

Triangle Borea BRA1

• Głośnik średniotonowy z celulozy

16-centymetrowy przetwornik średniotonowy pochodzi z wyższej serii Esprit EZ. Przeprojektowany profil stożka ma większy poziom sztywności, dzięki czemu rozszerzono pasmo przenoszenia. Membrana to w dalszym ciągu 100% naturalna celuloza, bez żadnej obróbki powierzchniowej.

Podobnie jak w Esprit głośnik średniotonowy wyposażono w zawieszenie o odwróconej fałdzie i krótkim skoku, które starannie modeluje ruch membrany, tak aby uniknąć jakichkolwiek zniekształceń m.in. przy odtwarzaniu ludzkiego głosu.

Triangle Borea BRA1

• Triangle Borea BRA1 - dwukierunkowa zwrotnica

Aby przezwyciężyć kierunkowość wysokich częstotliwości, na tylnym terminalu umieszczono przełącznik, który umożliwia wybór ustawienia zwrotnicy: liniowe do bezpośredniego rozpraszania efektów poziomych lub w górę do kompensacji strat związanych z pośrednim rozpraszaniem pionowych efektów 3D.

Triangle Borea BRA1 - dwukierunkowa zwrotnica

Triangle Borea BRA1 - wykończenie

Głośniki Triangle Borea BRA1 tak jak pozostałe modele z serii są dostępne w czterech różnych wykończeniach: czarnym, białym, jasnym dębie i orzechu. Wszystkie głośniki mają magnetyczną maskownicę, na której nie widać widocznych wstawek ani śrub.

Specyfikacja techniczna Triangle Borea BRA1

• 2-drożna kolumna głośnikowa
• Głośnik wysokotonowy: 1 x 25 mm kopułka
• EFS z jedwabiu
• Głośnik średniotonowy: 1x16 cm z membraną w 100% z celulozy
• Pasmo przenoszenia: 90 Hz - 22 kHz
• Impedancja: 4,5/8 Ω (min./maks.)
• Czułość: 89 dB/W
• Maksymalna moc: 80 W
• Wymiary: 206 x 180 x 300 mm
• Waga: 3,6 kg

Żródło: Rafko

Cena: 2149 zł / para

TRIANGLE testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu