System all-in-one Audiolab Omnia

05 stycznia 2022 Sprzęt

Audiolab Omnia to zintegrowany wzmacniacz, odtwarzacz CD, bezprzewodowy odtwarzacz strumieniowy, przetwornik cyfrowo-analogowy, wzmacniacz słuchawkowy i przedwzmacniacz – w jednym urządzeniu.

Napęd CD Omnia bazuje na transporcie CD 6000CDT z cyfrowym buforem odczytu w celu zmniejszenia błędów odczytu płyty. Audiolab Omnia jest w stanie odtwarzać porysowane i uszkodzone płyty CD, których nie można odczytać konwencjonalnymi mechanizmami.

Audiolab Omnia wykorzystuje wysokiej jakości analogowe obwody przedwzmacniacza połączone z wejściami liniowymi RCA do podłączania źródeł analogowych. Jest wyposażona w wejście gramofonowe MM (​​gramofon można bezpośrednio podłączyć za pomocą niskoszumowego przedwzmacniacza gramofonowego, z precyzyjnym wyrównaniem RIAA).

Aby odtwarzać dźwięk z sieci, Audiolab wyposażył Omnię w port Ethernet, który nadaje się do połączenia przewodowego, a także Bluetooth o wysokiej jakości i niskim opóźnieniu, w standardzie Bluetooth aptX.

Czytaj również nasze testy urządzeń Audiolab

System all-in-one Audiolab Omnia

Odtwarzanie z sieci Wi-Fi jest wspomagane przez DTS Play-Fi - kontrolowaną przez aplikację platformę zapewniającą wysokiej jakości bezprzewodowy dźwięk w całym domu, zdolną do strumieniowego przesyłania muzyki w wysokiej rozdzielczości do 24-bitów/192 kHz.

Audiolab Omnia skrywa nowy przetwornik cyfrowo-analogowy ESS9038 Q2M SABRE 32 Reference DAC, który wykonuje konwersję cyfrowo-analogową, wykorzystując 32-bitową architekturę HypersStream II ESS Technology i eliminator zakłóceń Time Domain Jitter Eliminator. Zapewnia to bardzo niski poziom szumów i wysoki zakres dynamiki.

Za pośrednictwem sekcji USB DAC Audiolab Omnia oferuje również pełne dekodowanie MQA (Master Quality Authenticated) zapewniające dźwięk oryginalnego nagrania Master.

Czytaj również: Filtr/reduktor składowej stałej napięcia zasilającego Audiolab DC Block

Audiolab Omnia został przetestowany przez Roona. Jako partner Roon Tested Audiolab dostarczył Roon sprzęt do testów z różnymi systemami operacyjnymi i komputerami oraz udostępnił informacje na temat jego konstrukcji i możliwości.

Audiolab Omnia zawiera wzmacniacz słuchawkowy z obwodem prądowego sprzężenia zwrotnego.

Dyskretny stopień wzmacniacza mocy klasy AB dostarcza 50 W na kanał przy 8 Ω, przy maksymalnym poborze prądu 9A przy trudnych obciążeniach. Stopień wyjściowy dyskretnych obwodów wzmacniacza mocy wykorzystuje topologię CFB (komplementarne sprzężenie zwrotne), zapewniając - jak mówi producent - doskonałą liniowość i doskonałą stabilność termiczną, ponieważ prąd jałowy jest utrzymywany niezależnie od temperatury tranzystorów wyjściowych.

Znaczący transformator toroidalny 200 VA, a następnie pojemność zbiornika 4 × 15 000 uF (łącznie 60 000 uF), pomaga wzmacniaczowi utrzymać pełną kontrolę nad muzyką, jednocześnie zapewniając doskonały zakres dynamiki.

Źródło: Q21

AUDIOLAB testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta styczeń 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu