Versatile

VAN MORRISON
Versatile

Blues / jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

Po wydanym we wrześniu 2017 roku albumie "Roll With the Punches" z bluesowymi i soulowymi evergreenami, Van Morrison proponuje oryginalne interpretacje jazzowych standardów. "Versatile" to jego 38. studyjny album, co stawia go wśród najpłodniejszych artystów.

Kiedy przypomnę sobie jego koncert i to, z jaką swobodą Van Morrison śpiewa na każdy temat własne i cudze utwory, sądzę, że mógłby wykonywać na scenie dzieła Szekspira, czy choćby gazetę z kiosku. Obok utworów, które swego czasu spopularyzowali m.in. Chet Baker, Frank Sinatra, Tony Bennett i Nat King Cole, znalazło się tu sześć nowych kompozycji Vana.

- Nagrywanie tych utworów - w szczególności standardów - dało mi możliwość przećwiczenia mojego głosu i pozwoliło na powrót do muzyki, która kiedyś zainspirowała mnie do śpiewania - mówi artysta. Radość ze śpiewania, swoboda muzykowania całego zespołu z charyzmatycznym liderem aż rozsadza "Versatile".

Nie sposób się oprzeć urokowi: ballady Gershwinów "A Foggy Day", przekornej piosenki "I Get A Kick Out of You" Cole’a Portera, w której Van Morrison wydziera się jak sztubak, powolnego bluesa "Makin’ Whoopie", w którym gra na saksofonie, czy rozkołysanej romantycznym uniesieniem "Let`s Get Lost". Na finał śpiewa wymowne słowa "They Can’t Take That Away from Me".

Marek Dusza
CAROLINE/UNIVERSAL

Audio - wrzesień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zapraszamy na wielką galę EISA - w tym roku aż 35 nagród dla urządzeń audio - stereo i wielokanałowych, stacjonarnych i przenośnych, analogowych i cyfrowych. Kolumny, słuchawki, wzmacniacze, odtwarzacze, gramofony, daki, amplitunery, całe systemy... To najważniejszy ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio