VAN MORRISON Versatile

Versatile
Wykonanie
Nagranie

Po wydanym we wrześniu 2017 roku albumie "Roll With the Punches" z bluesowymi i soulowymi evergreenami, Van Morrison proponuje oryginalne interpretacje jazzowych standardów. "Versatile" to jego 38. studyjny album, co stawia go wśród najpłodniejszych artystów.

Kiedy przypomnę sobie jego koncert i to, z jaką swobodą Van Morrison śpiewa na każdy temat własne i cudze utwory, sądzę, że mógłby wykonywać na scenie dzieła Szekspira, czy choćby gazetę z kiosku. Obok utworów, które swego czasu spopularyzowali m.in. Chet Baker, Frank Sinatra, Tony Bennett i Nat King Cole, znalazło się tu sześć nowych kompozycji Vana.

- Nagrywanie tych utworów - w szczególności standardów - dało mi możliwość przećwiczenia mojego głosu i pozwoliło na powrót do muzyki, która kiedyś zainspirowała mnie do śpiewania - mówi artysta. Radość ze śpiewania, swoboda muzykowania całego zespołu z charyzmatycznym liderem aż rozsadza "Versatile".

Nie sposób się oprzeć urokowi: ballady Gershwinów "A Foggy Day", przekornej piosenki "I Get A Kick Out of You" Cole’a Portera, w której Van Morrison wydziera się jak sztubak, powolnego bluesa "Makin’ Whoopie", w którym gra na saksofonie, czy rozkołysanej romantycznym uniesieniem "Let`s Get Lost". Na finał śpiewa wymowne słowa "They Can’t Take That Away from Me".

Marek Dusza
CAROLINE/UNIVERSAL

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta kwiecień 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu