Chapter II"

BENGA
Chapter II"

Elektroniczna / dubstep

Z jednej strony cieszy mnie asertywność Bengi, to ciągłe nieuginanie się pod presją dubstepowego środowiska i konsekwencja w działaniu brytyjskiego producenta. Z drugiej zaś, mając na uwadze niektóre jego "wybryki", włącznie z graniem electro na stricte dubstepowych imprezach, zastanawiam się, czy ten prominentny producent jednak się nie pogubił.

"Chapter II" to zbiór kompozycji zebranych na przestrzeni ostatnich dwóch pełnych lat i części tego roku. Niestety, ale wyraźnie słychać - a na koncertach pewnie nawet czuć - że to nie to samo brzmienie, że popowe wokale dominują nad tym, co najważniejsze - nad muzyką.

Niestety, ale Benga mimo usilnych starań nie zdominuje list przebojów. Nie wbije się nawet w alternatywny pop, ani nie połechce subtelniejszymi brzmieniami fanów i tak dość szerokiego gatunkowo - dubstepu. Szkoda, bo potencjał jest, ale zostaje kompletnie niespożytkowany.

Dziennikarze za niejedną miedzą i oceanem zarzucają producentowi brak pomysłu na choćby jeden łatwo przyswajalny prawdziwy przebój. Co więcej, skarżą się na zbytnie wstrzeliwanie się w post-dubstepową stylistykę anno domini 2010.

Nie ukrywam, że zgadzam się z kolegami po piórze. Ba! Idę o krok dalej i ganię artystę za niewychodzenie poza swoje comfort zone (utwory z P Money i Youngsta). Uważam też, że wycieczki w stronę drum`n`bass ("Higher" z genialną Autumn Rowe) zamiast przypominać o sile tej muzyki uzupełnianej kobiecym głosem, który niejako z miejsca nadaje kompozycji znamion "hitu", są mdłe i pozostawiają duży niedosyt.

Skream oficjalnie zrezygnował z produkcji dubstepu, w jego ślady idą inni, na czele z bogiem drum`n`bass Sporem, który postanowił definitywnie rozstać się ze swoim bardziej komercyjnym, house`owym alterego jako Feed me. Ciekawe co zrobi Benga, bo na chwilę obecną nie wzbudza żadnych emocji.

Grzegorz "Chain" Pindor

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Zakupy

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>CLARK</span> Death Peak

CLARK Death Peak

<span>ADULT</span> Detroit House Guests

ADULT Detroit House Guests

<span>BRIAN ENO</span> Reflection

BRIAN ENO Reflection

<span>JEAN MICHEL JARRE</span> Oxygene 3

JEAN MICHEL JARRE Oxygene 3

<span>MOTION GRAPHICS</span> Motion Graphics

MOTION GRAPHICS Motion Graphics

<span>JEAN MICHEL JARRE</span> Electronica 2 - The Heart Of Noise

JEAN MICHEL JARRE Electronica 2 - The Heart Of Noise

<span>MIKOŁAJ HERTEL</span> Epizod A

MIKOŁAJ HERTEL Epizod A

<span>FLYING LOTUS</span> You`re Dead!

FLYING LOTUS You`re Dead!

 

 

 
Audio - listopad 2017

Strefa Magazynu

Audio 11/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio