ZIMA STULECIA

Minus 30°C

Minus 30°C

Wykonanie

Nagranie

Zima stulecia było w Polsce kilka, a najbardziej pamiętna ta z przełomu 1978/79. A jednak to kolejna "zima stulecia" z przełomu 1986/87 dała nazwę nowego zespołu w portfolio Marka Pędziwiatra vel Latarnik i Marcina Raka vel Cancer G.

Obaj urodzili się w styczniu 1987 r., kiedy Polska zmrożona i zasypana śniegiem pogrążyła się w letargu. Marek urodził się w Świnoujściu, a Marcin na drugim krańcu Polski pod granicą z Czechosłowacją (jeszcze wtedy) w Rycerce Dolnej k. Zwardonia.

Pierwszy raz spotkali się w 2006 r. na warsztatach jazzowych w Pułtusku, "fajnie się grało" – skwitowali udział w jam sessions. Kilka lat później we Wrocławiu założyli zespół EABS, a następnie Błoto. Ich nowatorskie podejście do brzmienia zjednało im młodą, jak i tę wyrobioną, jazzową publiczność.

Teraz, w duecie odskoczyli od jazzowego idiomu, pozostawiając tylko jeden jego element – improwizację. Udali się do studia we Wrocławiu, gdzie ich Błoto wykreowało rewolucyjne "Kwasy i zasady".

Obstawili się elektronicznymi klawiaturami, sekwencerami, syntezatorami i laptopami, oddając się nostalgicznej wędrówce do lat młodości wypełnionej grami Nintendo, kasetami VHS i serialem Twin Peaks. To muzyczny granat wypełniony mieszaniną powodującą oniryczne wizje, a zawleczka jest w Twoich dłoniach – Słuchaczu. Ostrzegałem.

Marek Dusza
Astigmatic Records

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu