MARIUSZ DUDA

AFR AI D

AFR AI D

Wykonanie

Nagranie

Mariusz Duda znany jest przede wszystkim z Riversade, jednej z najważniejszych polskich formacji rocka progresywnego. Tworzy także pod nazwą Lunatic Soul oraz wydaje albumy pod własnym imieniem i nazwiskiem. Mimo intensywnej trasy promującej ostatni album Riverside "ID.Entity" znalazł czas, by przygotować solowe dzieło.

Zaintrygował go temat lęku przed sztuczną inteligencją. Każdy z nas przecież czegoś się boi, tego raczej się nie pozbędziemy. Ten lęk potęgują rzeczy nieznane, których skutków nie możemy obecnie przewidzieć. Utwory, które składają się na "AFR AI D", tworzą ponad 40-minutowy koncept-album. Dominującą rolę odgrywa tu elektronika, ale taka w starym stylu, bliższa rocka niż muzyki klubowej.

Mariusz Duda sam zagrał na wszystkich instrumentach z wyjątkiem gitary elektrycznej, na której gościnnie udzielił się Mateusz Owczarek z Lion Shepherd, znany także ze współpracy z Riverside. Jego solówki wnoszą do nagrań sporo kolorytu, przywołują progresywne zespoły lat 70.

Tematy są zróżnicowane pod względem tempa i nastroju. Mariusz Duda pobudza wyobraźnię słuchacza oferując całą paletę ciepłych elektronicznych dźwięków wzorowanych na Tangerine Dream, Klausie Schulzu i Jean-Michelu Jarre’u.

Grzegorz Dusza
Mystic

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu