JÓZEF SKRZEK

Józef Skrzek

Józef Skrzek

Wykonanie

Nagranie

Po albumach Jana Ptaszyna Wróblewskiego i Piotra Beczały także Józef Skrzek doczekał się płyty honorującej laureatów Nagrody Mediów Publicznych. Weterana naszej sceny, pochodzącego ze Śląska, nagrodzono za wybitne osiągnięcia w dziedzinie muzyki rozrywkowej w jej najbardziej ambitnym wydaniu oraz za umiejętne łączenie sacrum z profanum.

Jako instrumentalistę i wokalistę można go usłyszeć na ponad stu albumach Zaledwie cząstkę jego dorobku – i to tę najmniej spektakularną – pokazuje to przekrojowe wydawnictwo. W swojej twórczości nigdy nie stosował ograniczeń. Zaczynał na początku lat 70. w grupie Breakout Tadeusza Nalepy. Towarzyszył na scenie Czesławowi Niemenowi.

gitarzystą Apostolisem Anthimosem i perkusistą Jerzym Piotrowskim współtworzył najlepszy polski progresywny zespół SBB. Od połowy lat 70. Józef Skrzek koncertował i nagrywał równocześnie pod własnym nazwiskiem. Komponował także muzykę do filmu i teatru.

Wśród nagrań zawartych na płycie znalazły się fragmenty muzyki do spektaklu baletowego "Karłowicz. Interpretacje" Adama Hanuszkiewicza, a na dodatkowym dysku – koncert zrealizowany we współpracy z Lechem Majewskim "Pokój Saren Piano" z 1998 roku.

Dużo satysfakcji dawała Józefowi Skrzekowi współpraca z jazzmanami, czego dowodem są zamieszczone na kompilacji nagrania z udziałem Tomasza Szukalskiego i Tomasza Stańki.

Grzegorz Dusza
Polskie Radio

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu