SILVER ROCKET

Infinity Fidelity

Infinity Fidelity

Wykonanie

Nagranie

Po raz pierwszy na polskim rynku ukazało się wydawnictwo immersyjne, które korzysta z możliwości techniki prezentując wirtualną, muzyczną rzeczywistość, na dodatek dualną. Słuchacz może wybrać różne formy "zanurzenia" w muzyce Mariusza Szpury, którego projekt Silver Rocket sygnuje album "Infinity Fidelity".

Na rynek trafiły cztery formaty tego wydawnictwa: podwójny winyl – jedna płyta została wytłoczona na 180g białym winylu, druga na 180g czarnym winylu – dwie płyty CD i dwie kasety MC, a także w wersji plików cyfrowych zmiksowanych w systemie Dolby Atmos przez laureata Grammy Jacka Gawłowskiego. Podwójne źródła zostały udostępnione w celu uzyskaniu dźwięku dookólnego, jaki zapewnia system Dolby.

Choć płyt można słuchać osobno, to zostały nagrane tak, by je odtwarzać równocześnie z dwóch systemów audio: jeden nagłaśnia przestrzeń przed słuchaczem, a drugi przestrzeń za nim, z takim samym poziomem głośności, by słuchacz znalazł się w centrum muzyki. Niegdyś podobne efekty uzyskiwano w systemie kwadrofonicznym, a później w wielokanałowym kinie domowym i Super Audio CD.

Oprócz własnych, przestrzennych kompozycji Mariusz Szpura prezentuje oryginalną interpretację "The Robots" zespołu Kraftwerk. Artysta stworzył także wizualizacje wykraczające poza muzyczną wyobraźnię.

Marek Dusza
Infinity Fidelity

INNE PŁYTY AUTORA
Tesla
Pop
Tesla
Piosenki na nowej płycie zespołu to zatopiony w psychodelicznym sosie retropop. Szypura oprócz dominującej w nagraniach elektroniki sięga także po naturalne dźwięki wynalezionego na początku XX wieku thereminu, trąbki, fletu i skrzypiec. Ciepłe dźwięki płynące z głośników powinny uwieść każdego wrażliwego słuchacza.
GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu