JÓZEF SKRZEK

La Tempête

La Tempête

Wykonanie

Nagranie

W styczniu 2007 roku Józef Skrzek wystąpił w Planetarium Śląskim na specjalnym koncercie, którego zapis trafił na wydaną wkrótce po tym wydarzeniu płytę. Jej zremasterowana wersja w formacie CD trafia dziś ponownie do rąk fanów.

Pamiętny występ zdominowały dźwięki Polymooga, po którego Józef Skrzek sięgnął po 20 latach przerwy. Siedem pejzaży tworzy spójną opowieść o kosmicznym wymiarze. Muzyka płynie niespiesznie, autor skupia się na wytworzeniu nastroju, wyeksponowaniu różnorodnych barw analogowego syntezatora.

Poszczególne fragmenty, co sugerują tytuły utworów ("Niebiańskie wołanie", "Kosmiczny odlot", "Księżycowe zawirowanie", "Słoneczna fantazja"), przenoszą słuchacza poza ziemski wymiar w otchłań kosmosu i jego bezkres. To blisko 80-minutowa uczta dla ucha i pole dla uruchomienia coraz to nowych zakamarków wyobraźni.

Józef Skrzek wyrusza w samotną podróż po różnych galaktykach, każdą z nich ilustruje innymi barwami, odgłosami, wokalizami. Trochę tu Tangerine Dream, trochę Klausa Schulze i Jeana-Michela Jarre’a. Ale podróż nieubłagalnie się kończy i czas wracać na Ziemię, do szarej codzienności. Pozostaje jednak płyta "La Tempête", po którą zawsze można sięgnąć w chwilach słabości i zwątpienia.

Grzegorz Dusza
GAD Records

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu