Where Abandoned Pelicans Die

KAYANIS
Where Abandoned Pelicans Die

World Music/Elektronika

  • Wykonanie
  • Nagranie
Kayanis to kompozytor, multiinstumentalista, a przede wszystkim wielbiciel wielkich, rozbudowanych suit elektronicznych, przypominających trochę dokonania Vangelisa z Andersonem, a trochę Petera Gabriela. Działa aktywnie od wielu lat i jest doskonale znany polskim i zagranicznym fanom muzyki elektronicznej.

Ale to coś wiecęj niż syntezatory - w swojej muzyce zawiera muzykę rockową, klasycyzującą symfonikę, elementy folkowe. Kayanis wraz z zespołem często koncertują, a ich koncerty to prawdziwe spektakle muzyczne - bierze w nich udział siedmioro instrumentalistów, dwie solistki i dwunastoosobowy chór.

Tworzy też widowiska "światło i dźwięk" (bardzo udany koncert na warszawskiej Agrykoli, w czerwcu 2006 roku z udziałem 20 osobowego chóru). Zespół znakomicie pokazuje, jak można grać muzykę elektroniczną z rozmachem i zrobiła z niej znakomite widowisko.

I taka jest też jego najnowsza płyta - patetyczna, z bogatym instrumentarium, pełna zmian tempa, nastrojów i dynamiki. Na światowym poziomie - utwór "Lightsleeper" przypomina najlepsze dokonania Pauli Cole u Petera Gabriela. "Where Abandoned Pelicans Die" znakomicie wpływa na wyobraźnie i nie sposób przejść obojętnie obok tak bogatego muzycznie albumu.


Tomasz Jakubowski
Audio - kwiecień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Mimo zmian na rynku i pojawiania się nowych kategorii urządzeń, wzmacniacze stereofoniczne zachowują mocną pozycję. Pięć modeli w przystępnej cenie 2000 zł tworzy ciekawy wybór, a przede wszystkim udostępnia przyzwoitą moc i jakość dźwięku. Znamienne dla ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj