Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Kara

WE ARE SHINING
Kara

Elektroniczna

Jimi Hendrix inspirujący elektroników? A niby dlaczego nie? Wyspy Brytyjskie ciągle pozostają wielką wylęgarnią talentów, które każdego roku wypływają na szerokie wody dzięki oryginalnym pomysłom. Jeśli nie muzycznym to przynajmniej aranżacyjnym, albo graficznym. Jeśli duetowi We Are Shining uda się podbić świat, swój sukces będzie zawdzięczał dźwiękom zakotwiczonym w końcówce lat 60.

Na orbicie dwóch młodych londyńczyków znalazły się bowiem dokonania Jimiego Hendrixa. Panowie nie mieli jednak ochoty tworzyć kolejnego nudnego power trio odgrzewającego blues rockowe kotlety. Ideą We Are Shining jest oddanie kolorów ery hipisowskiej za pomocą sprzętu elektronicznego.

Nie, materiał zgromadzony na krążku "Kara" to żadne tam umpa-umpa, tylko naprawdę dobre, psychodeliczne granie. Pierwsze pięć kawałków to rzecz osadzona we wczesnym rocku, z mnóstwem gitarowych wstawek. Zasnuwa ją ambietnowa mgła i przyjemny syntetyczny beat, brzmiący jednak niczym zabawy progresywnych muzyków ze wspomnianych lat 60., niż odwołujący się do techno.

Druga część debiutanckiej płyty We Are Shinig to z kolei hołd złożony muzyce soul, bazujący na przemyślanych, "czarnych" wokalizach, dźwiękowych plamach i klawiszowej poświacie. Jednak nawet tutaj, dzięki wokalowi koleżki Acyde, duch Jimiego Hendrixa odciska swoje piętno.

Całość, mimo że tworzona za pomocą komputerów i samplerów, brzmi niezwykle żywo dynamicznie. Jeśli więc jesteś fanem rdzennego rocka i jak dotąd nie zrozumiałeś fenomenu muzyki elektronicznej, obcowanie z "Kara" powinno ułatwić ci zadanie.

Jurek Gibadło
Marathon/Mystic

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>CLARK</span> Death Peak

CLARK Death Peak

<span>ADULT</span> Detroit House Guests

ADULT Detroit House Guests

<span>BRIAN ENO</span> Reflection

BRIAN ENO Reflection

<span>JEAN MICHEL JARRE</span> Oxygene 3

JEAN MICHEL JARRE Oxygene 3

<span>MOTION GRAPHICS</span> Motion Graphics

MOTION GRAPHICS Motion Graphics

<span>JEAN MICHEL JARRE</span> Electronica 2 - The Heart Of Noise

JEAN MICHEL JARRE Electronica 2 - The Heart Of Noise

<span>MIKOŁAJ HERTEL</span> Epizod A

MIKOŁAJ HERTEL Epizod A

<span>FLYING LOTUS</span> You`re Dead!

FLYING LOTUS You`re Dead!

 

 

Audio - grudzień 2017

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Kolejna porcja pięciu kolumn głośnikowych w cenie ok. 7000 zł, razem z piątką z poprzedniego numeru, dają dobry przegląd nowości w tej ważnej kategorii, wzbogacony o prezentację ogólnych wątków techniki głośnikowej. Do tego pięć ultranowoczesnych DAC-ów, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio