Detroit House Guests

ADULT
Detroit House Guests

Elektroniczna

  • Wykonanie
  • Nagranie

Adult założyło blisko dwie dekady temu małżeństwo Adam Lee Miller i Nicola Kuperus w stolicy muzyki techno Detroit. Łącząc post-punkową zadziorność, industrialny mrok i taneczny szyk, dali nowy impuls dla electropopu.

Muzyczną działalność scalają z innymi formami sztuki: rzeźbą, malarstwem, filmem, zdjęciami, tworzą instalacje, swoim występom nadają formę spektakli. Jak dotąd wydali sześć albumów dla różnych wytwórni - od Thrill Jockey, przez Ghostly International, własny label Ersatz Audio, po Mute, w którym ukazał się ich najnowszy album "Detroit House Guestsis".

Materiał na krążek powstawał przez niemal dekadę. Adult wymyślili szeroko zakrojony projekt, polegający na tym, że zapraszali do swego domowego studia odwiedzających Detroit artystów, aby realizować z nimi wspólne nagrania.

W sumie powstało dwanaście, w których udział wzięli m.in. Michael Gira ze Swans, Douglas J. McCarthy z Nitzer Ebb, Robert Aiki Aubrey Lowe z Lichens, Shannon Funchess z Light Asylum i grający na thereminie Austriak Dorit Chrysler. W efekcie powstał najbardziej eksperymentalny i eklektyczny album w dyskografii małżeńskiego duetu.

Electropop w ich wykonaniu brzmi wyjątkowo niekonwencjonalnie, odwołuje się do post punku, techno, industrialu, psychodelii i awangardowej elektroniki lat 80. Dopiero pod koniec płyty grupa prezentuje bardziej przyjazne, taneczne oblicze, choć i tu nie brak udziwnień w stylu ich duchowej patronki Laurie Anderson.

Grzegorz Dusza
MUTE/PIAS

Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj