ADULT Detroit House Guests

Detroit House Guests
Wykonanie
Nagranie

Adult założyło blisko dwie dekady temu małżeństwo Adam Lee Miller i Nicola Kuperus w stolicy muzyki techno Detroit. Łącząc post-punkową zadziorność, industrialny mrok i taneczny szyk, dali nowy impuls dla electropopu.

Muzyczną działalność scalają z innymi formami sztuki: rzeźbą, malarstwem, filmem, zdjęciami, tworzą instalacje, swoim występom nadają formę spektakli. Jak dotąd wydali sześć albumów dla różnych wytwórni - od Thrill Jockey, przez Ghostly International, własny label Ersatz Audio, po Mute, w którym ukazał się ich najnowszy album "Detroit House Guestsis".

Materiał na krążek powstawał przez niemal dekadę. Adult wymyślili szeroko zakrojony projekt, polegający na tym, że zapraszali do swego domowego studia odwiedzających Detroit artystów, aby realizować z nimi wspólne nagrania.

W sumie powstało dwanaście, w których udział wzięli m.in. Michael Gira ze Swans, Douglas J. McCarthy z Nitzer Ebb, Robert Aiki Aubrey Lowe z Lichens, Shannon Funchess z Light Asylum i grający na thereminie Austriak Dorit Chrysler. W efekcie powstał najbardziej eksperymentalny i eklektyczny album w dyskografii małżeńskiego duetu.

Electropop w ich wykonaniu brzmi wyjątkowo niekonwencjonalnie, odwołuje się do post punku, techno, industrialu, psychodelii i awangardowej elektroniki lat 80. Dopiero pod koniec płyty grupa prezentuje bardziej przyjazne, taneczne oblicze, choć i tu nie brak udziwnień w stylu ich duchowej patronki Laurie Anderson.

Grzegorz Dusza
MUTE/PIAS

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu