JON HOPKINS

Singularity

Singularity

Wykonanie

Nagranie

Dla sporej części słuchaczy wychowanych na muzyce elektronicznej lat 70. i początku 80. ta współczesna jest nie do zaakceptowania. Nowi twórcy bardziej niż na kreowaniu klimatu i wymyślaniu pięknych melodii skupiają się na rytmie, który ma stanowić podstawę dobrej zabawy w klubie.

Wszystkich fanów elektroniki, niezależnie od wieku, powinna zjednoczyć najnowsza propozycja brytyjskiego mistrza klawiatur Jona Hopkinsa. Jego poprzedni krążek "Immunity" był nominowany do Mercury Prize. Ma on na koncie współpracę z Coldplay i wspólne albumy ze szkockim folkowcem Kennym Andersonem (King Creosote).

Album "Singularity" rozpoczyna się i kończy tą samą nutą oznaczającą początek wszechświata. Potem następuje jego rozszerzanie się, a następnie kurczenie w kierunku tego samego nieskończenie małego punktu.

Pierwsze nagranie przynosi dźwięki silnie zakorzenione w industrialnej elektronice. W kolejnych odsłonach podróży Jon Hopkins odkrywa przed nami różne odcienie syntezatorowej muzyki. Jest w niej miejsce i na melodyjne motywy, transowe techno, delikatny ambient, elektroniczne plumkanie, fortepianowe pasaże i muzykę chóralną.

Album odzwierciedla różne stany psychiczne, których doświadczył autor pracując nad płytą - od początkowego poczucia frustracji dotyczącego stanu współczesnego świata, do ostatecznego wniosku, że prawdziwe poczucie pokoju i szczęścia może pochodzić wyłącznie z natury. Jon Hopkins wystąpi w Polsce 3 sierpnia 2018 na OFF Festival Katowice.

Grzegorz Dusza
DOMINO/SONIC

GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu