ORM

Tropic

Tropic

Wykonanie

Nagranie

Za naszą południową granicą na przełomie lat 70. i 80. dużą popularnością cieszył się duet ORM. Tworzący go Pavela Ruzicka i Peter Dvorak byli zafascynowani postacią Giorgio Morodera. Słuchali i chłonęli wszystko – od Abby po Weatcher Report.

Ich debiutancki album "Discofil" wypełniały kompozycje eksponujące szeroki wachlarz brzmień analogowych syntezatorów. W ślad za nim ukazała się reedycja drugiej płyty zespołu "Tropic", pierwotnie wydanej w 1983 roku. To bez wątpienia najważniejsze dzieło w dyskografii czechosłowackiej grupy, której sława dotarła wówczas także do Polski.

ORM zaprezentował na niej cały wachlarz swoich zainteresowań muzycznych. Nie mając pewności, czy album dobrze się sprzeda, umieścili na nim dyskotekowy przebój "Vikend zacina", zrealizowany z duetem wokalnym Kamelie (znanym także jako Hana a Dana). "Tropic" to jednak głównie muzyka instrumentalna.

Od ilustracyjnego tematu napisanego dla telewizji "Rozcerovani", przez motoryczny "Riky Sejk", przywołujący ówczesne dokonania grupy Camel progrockowy "Colorado", taneczny "Poseidon", inspirowany muzyką dalekowschodią "Indicke meditace", po malowany pełną paletą elektronicznych barw trzyczęściowy "Nippon". Wznowienie uzupełniają nagrania z dwóch singli: "Vikend zacina" i "Mefisto".

Grzegorz Dusza
GAD

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu