KRZYSZTOF DUDA

For Better Sound

For Better Sound

Wykonanie

Nagranie

Krzysztof Duda nie jest może tak znany jak Władysław Komendarek czy Marek Biliński, ale jego wkład w polską muzykę elektroniczną jest równie ważny. W swojej twórczości łączy on sacrum i profanum.

Z jednej strony był przecież organistą w katedrze oliwskiej, z drugiej tworzył muzykę estradową oraz na potrzeby teatru i telewizji. Jego nagrania ilustrowały niezapomniane popularnonaukowe programy "Sonda" i "Laboratorium".

Popularyzację swojej twórczości w dużej mierze zawdzięcza redaktorowi Programu III Polskiego Radia, Jerzemu Kordowiczowi, który wykorzystał jego głos w sygnale audycji "Studio El-Muzyki".

Album "For Better Sound" obejmuje przeszło dekadę (1985–1996) jego muzycznych poszukiwań realizowanych w ramach własnego studia nagraniowego nazwanego "Studio Image".

Powiększający się w kolejnych latach zasób instrumentów i urządzeń pozwolił mu na uzyskiwanie coraz pełniejszego i barwniejszego brzmienia. To także czas wielu przemian, jakie zachodziły w naszym kraju, stąd dominują tu dynamiczne, nieco nerwowe tematy, jak na muzykę elektroniczną zaskakująco krótkie, bo ledwo trzy i czterominutowe. Cechuje je także wyrazista, wręcz popowa melodyka. To niemal gotowe piosenki, tylko w instrumentalnym wydaniu.

Grzegorz Dusza
GAD

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu