HUGAR

Rift

Rift

Wykonanie

Nagranie

Istniejący od ośmiu lat duet Hugar, choć nie jest jeszcze zbyt dobrze rozpropagowany wśród fanów el muzyk, ma już całkiem pokaźny dorobek artystyczny. Dwa wcześniejsze albumy, remiksy, muzyka do filmu "The Vasulka Effect" oraz produkcje dla innych wykonawców stanowią cegiełki, które budują ich karierę.

Pochodzą z malutkiej islandzkiej miejscowości otoczonej górami i oceanem, co przekłada się na tworzoną przez nich muzykę – chłodną, majestatyczną, leniwą, malowaną elektronicznymi plamami.

Ich najnowszy album "Rift" został zainspirowany uskokiem tektonicznym, położonym 40 km na północny-wschód od Reykjaviku. To magiczne miejsce nasunęło im pytanie: Jaka nowa forma geologiczna powstanie po rozerwaniu się skał.

To samo zagadnienie można odnieść do naszych postaw życiowych, relacji międzyludzkich czy ciągle zmieniającej się sytuacji geopolitycznej. Album można określić jako ambientowy, choć równie dobrze można go nazwać post-rockowym albo – ze względu na ilustracyjny charakter muzyki – filmowym.

Bergur Pórisson i Pétur Jónsson przez ponad godzinę w 16 odsłonach malują hipnotyzujące elektroniczne krajobrazy, wciągające słuchacza bez reszty. Do swojej układanki dodają kolejne elementy, eteryczne motywy zderzają z epickim rozmachem obrazującym ewoluującą naturę.

Grzegorz Dusza
Sony Music

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu