Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Scum Fuck Flower Boy

TYLER, THE CREATOR
Scum Fuck Flower Boy

Hip Hop

Nie Jay-Z, nie Drake, ani nawet Kendrick Lamar nagrali najlepszą tegoroczną rapową płytę, a właśnie 26-letni Tyler, The Creator.

Tyler, The Creator nie jest to postać nowa na hiphopowym firmamencie. Ma na koncie cztery albumy, które spotkały się z ciepłym przyjęciem słuchaczy i krytyki. Tyler, The Creator ma opinię odludka i oryginała podążającego trochę pod prąd, ale także kreującego nowe mody w czarnej muzyce.

Wzorem o kilka lat starszego Kendricka Lamara, patrzy w przeszłość, by stworzyć coś, co wykracza w przyszłość. Słuchając "Scum Fuck Flower Boy", czułem tę samą frajdę jak wtedy, gdy usłyszałem "To Pimp a Butterfly" Lamara.

Tyler, The Creator maksymalnie komplikuje swoje nagrania, miesza klimaty, sample z żywymi instrumentami, łagodny flow z ostrym bitem. Cały czas trzyma rękę na pulsie, by nie zanudzić słuchacza. Co ciekawe, jego szorstki wokal całkiem dobrze wypada w wyluzowanych, klimatycznych kompozycjach.

Artysta trafnie dobrał gości, wśród których odnajdziemy zmysłową Kali Uchis ("See You Again"), Franka Oceana ("911" i "Where This Flower Blooms"), A$APa Rocky'ego ("Who Dat Boy") i Lila Wayne'a ("Droppin' Seeds"). Tyler, The Creator pokazuje, w którą stronę powinien podążyć hip hop.

Grzegorz Dusza
SONY MUSIC

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
Audio - kwiecień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W numerze kwietniowym mamy szczególną kompozycja testów - trzy z nich dotyczą mniej-więcej tego samego, relatywnie przystępnego zakresu cenowego, ok. 3000 zł, i jednocześnie "konkurencyjnych" kategorii sprzętu - słuchawek, głośników bezprzewodowych i klasycznych ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio