TYLER, THE CREATOR

Igor

Igor

Wykonanie

Nagranie

Niemal równocześnie ukazały się albumy "Igor" Tyler, The Creator oraz "Flamagra" Flying Lotus, które z pewnością będą ubiegać się o tytuł najlepszej hiphopowej płyty mijającego roku. Kariera obu muzyków przebiega wręcz modelowo, a każdy z nich zdecydowanie wykracza poza hiphopowe schematy.

Tyler, The Creator zyskał światową sławę dzięki wysoko ocenianemu krążkowi "Scum Fuck Flower Boy" sprzed dwóch lat. "Igor" jest dziełem jeszcze bardziej kreatywnym, czerpiącym całymi garściami z dorobku czarnej muzyki.

W wywiadach Tyler podkreśla, że nowej płyty należy słuchać od początku do końca, bez przeskakiwania po utworach i rozpraszania uwagi. Tak wiele się tu dzieje i tak ważna jest kolejność piosenek, z których jedna wypływa z drugiej. Zmienia się stylistyka utworów, ich tempo i charakter, a jednak album zachowuje płynność.

Tyler, The Creator łączy sample z żywymi instrumentami, łagodny flow z ostrym bitem. Jego szorstki rap całkiem dobrze wypada w wyluzowanych, klimatycznych kompozycjach i doskonale miksuje się z głosami zaproszonych gości. Ich lista może przyprawić o zawrót głowy. Znaleźli się na niej choćby Lil Uzi Vert, Kanye West, Solange, Santigold, CeeLo Green, Pharrell Williams, Frank Ocean, Charlie Wilson i La Roux. Płytę udostępnił za darmo w Internecie. To kolejny znak czasów.

Grzegorz Dusza
Sony Music

INNE PŁYTY AUTORA
Scum Fuck Flower Boy
Hip hop
Scum Fuck Flower Boy

Nie Jay-Z, nie Drake, ani nawet Kendrick Lamar nagrali najlepszą tegoroczną rapową płytę, a właśnie 26-letni Tyler, The Creator.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu