FISZ EMADE TWORZYWO

Radar

Radar

Wykonanie

Nagranie

Fisz Emade Tworzywo to już sprawdzona marka. Na poprzednim albumie "Drony" ich twórczość przybrała zdecydowanie bardziej piosenkowy charakter. Tą ścieżką bracia Waglewscy podążają także na najnowszym albumie o intrygującym tytule "Radar".

Muzycznie "Radar" zabiera nas w sentymentalną podróż do lat 80. Trzeba mocno wytężyć słuch, nastawić swój własny "radar", by wyłapać wszystkie smaczki ukryte w piosenkach. Formacja inspiracji szukała w muzyce disco, krautrocku, americanie i gitarowym rocku.

Zaskakująco mało tu hip hopu, a przecież zespół wywodzi się z tego nurtu. Dominującym klimatem jest tu melancholia. Transowe zapętlone bity, soczysty bas oraz miękkie syntezatory tworzą bardzo subtelne tło dla wokalu Fisza. W jego pełnych mądrych spostrzeżeń tekstach dotyczących otaczającej nas rzeczywistości sporo goryczy.

Nie obyło się bez politycznych odniesień, ale tym, co przykuwa największą uwagę, jest ciepła miłosna liryka w "Jestem w niebie" czy przebojowych "Dwóch ogniach". Wokalnie Fisz coraz bardziej upodabnia się do swojego ojca, Wojciecha Waglewskiego - lidera Voo Voo, choć muzycznie oba zespoły podążają w zupełnie innym kierunku. Siódmy album Tworzywa miesza ambitny pop z alternatywną muzyką z pogranicza rocka, hip hopu i elektroniki.

Grzegorz Dusza
Agora

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu