Radar

FISZ EMADE TWORZYWO
Radar

Hip Hop

  • Wykonanie
  • Nagranie

Fisz Emade Tworzywo to już sprawdzona marka. Na poprzednim albumie "Drony" ich twórczość przybrała zdecydowanie bardziej piosenkowy charakter. Tą ścieżką bracia Waglewscy podążają także na najnowszym albumie o intrygującym tytule "Radar".

Muzycznie "Radar" zabiera nas w sentymentalną podróż do lat 80. Trzeba mocno wytężyć słuch, nastawić swój własny "radar", by wyłapać wszystkie smaczki ukryte w piosenkach. Formacja inspiracji szukała w muzyce disco, krautrocku, americanie i gitarowym rocku.

Zaskakująco mało tu hip hopu, a przecież zespół wywodzi się z tego nurtu. Dominującym klimatem jest tu melancholia. Transowe zapętlone bity, soczysty bas oraz miękkie syntezatory tworzą bardzo subtelne tło dla wokalu Fisza. W jego pełnych mądrych spostrzeżeń tekstach dotyczących otaczającej nas rzeczywistości sporo goryczy.

Nie obyło się bez politycznych odniesień, ale tym, co przykuwa największą uwagę, jest ciepła miłosna liryka w "Jestem w niebie" czy przebojowych "Dwóch ogniach". Wokalnie Fisz coraz bardziej upodabnia się do swojego ojca, Wojciecha Waglewskiego - lidera Voo Voo, choć muzycznie oba zespoły podążają w zupełnie innym kierunku. Siódmy album Tworzywa miesza ambitny pop z alternatywną muzyką z pogranicza rocka, hip hopu i elektroniki.

Grzegorz Dusza
Agora

Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj