VOO VOO Za niebawem

Za niebawem
Wykonanie
Nagranie

Voo Voo jest na polskiej scenie muzycznej obecne już od ponad 30 lat, a jego lider, Wojciech Waglewski, jeszcze o dekadę dłużej. Zespół wydał do tej pory 26 płyt, "Za niebawem" jest ich 27. krążkiem. Czy można jeszcze coś intrygującego wymyślić po tak długim czasie, czymś zaskoczyć słuchaczy?

Nowa płyta warszawiaków pokazuje, że to wciąż bardzo twórcza kapela. "Za niebawem" rozpoczyna się jak kontynuacja poprzedniego krążka "7". "Niespiesznie 1,2" faktycznie płynie sobie niespiesznie, by nie rzec – leniwie. Zdecydowanie energetycznej brzmi "Takie tam 1", który za sprawą gościnnie tu śpiewających sióstr Przybysz i ich mamy nabiera niemal gospelowej żarliwości.

"Takie tam 2" to wycieczka w stronę jazz rocka z elektryzującą gitarową solówką. W "Się poruszam 1" Voo Voo zapraszają do tańca. Drugą część piosenki wypełnia żywiołowa zabawa w rytmie samby przy akompaniamencie szkoły Ritmo Bloco. Cięty punkowy riff jak u The Clash prowadzi "Nocą".

Końcówka albumu "Za niebawem" to już Wojciech Waglewski refleksyjny, zadumany, snujący rozważania nad kondycją ludzkości. To płyta bardzo na czasie, w którą koniecznie trzeba się wsłuchać. Serwuje nam wiele bodźców i to zarówno w warstwie muzycznej, jak i słownej.

Grzegorz Dusza
Agora

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu