BITAMINA

Kwiaty i korzenie

Kwiaty i korzenie

Wykonanie

Nagranie

"Kwiaty i korzenie", następca doskonale przyjętego albumu "Kawalerka", stawia Bitaminę w gronie najważniejszych polskich zespołów młodego pokolenia. Nie ma tu co prawda hitu na miarę "Domu", jest za to zestaw dwunastu starannie dobranych i spójnych koncepcyjnie utworów.

Zaliczenie grupy do kategorii hip hopu nie do końca oddaje zawartość albumu. Muzyka Bitaminy wymyka się takim podziałom, bo równie dobrze można traktować zespół jako alternatywnie rockowy, popowy, nu soulowy czy wręcz awangardowy. Charakterystyczny "mówiony" wokal Mateusza Dopieralskiego buduje klimat albumu. Jego maniera przywołuje skojarzenia z Kalibrem 44 i Fisz Emade Tworzywo.

Choć na pierwszym planie jest wokal i recytacje, to sporo dzieje się także w warstwie muzycznej. Elektronika, elementy world music, sample, gitara, żywa sekcja rytmiczna – wszystkie te elementy świetnie się uzupełniają. To spora zasługa Moo Latte, który próbkę swoich umiejętności daje w abstrakcyjnym instrumentalnym utworze "i".

Tytuł albumu "Kwiaty i korzenie" idealnie oddaje charakter muzyki, której korzenie tkwią głęboko w przeszłości i stanowią doskonałą karmę dla nowocześnie brzmiących piosenek. Uwagę przykuwa staranne wydanie płyty – w szarym ekologicznym pudełku.

Grzegorz Dusza
Kalejdoskop/Agora

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu