IIRO RANTALA, MICHAEL WOLLNY & LESZEK MOŻDŻER Jazz at Berlin Philharmonic VII: Piano Night

Jazz at Berlin Philharmonic VII: Piano Night
Wykonanie
Nagranie

Tylko na winylu ukazał się siódmy album z serii "Jazz at Berlin Philharmonic" wytwórni ACT Music, a na nim trzej wybitni europejscy pianiści: Leszek Możdżer, Iiro Rantala i Michael Wollny. I to po raz drugi, bo seria rozpoczęła się właśnie od ich występu w grudniu 2012 r.

W maju 2016 r. pierwszy na scenę wyszedł fiński pianista Iiro Rantala, zaczynając koncert od ekspresyjnej interpretacji klasyka Bernsteina "Candide Overture". To idealny temat na mocne, efektowne otwarcie, a Fin potrafi przypodobać się publiczności. We własnej kompozycji "Freedom" zaprezentował swój eklektyczny styl. Następnie dołączył do niego niemiecki pianista Michael Wollny i razem zagrali minimalistyczny temat "White Moon" Chrisa Beiera. Wreszcie Leszek Możdżer wykonał własną urokliwą balladę "She Said She Was A Painter" (z płyty "Polska").

Na drugiej stronie winylu "Jazz at Berlin Philharmonic VII: Piano Night" znalazł się utwór Larsa Danielssona "Africa" w interpretacji duetu Możdżer-Wollny. Album zamykają dwa standardy w wykonaniu trzech pianistów. W "Summertime" Gershwina Możdżer gra na fortepianie elektrycznym, a w porywającej rytmem kompozycji "La Fiesta" Chicka Corei każdy na chwilę zasiada do Fendera. Europejski top i pianistyka najwyższego lotu.

Marek Dusza
ACT/GIGI

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation luty 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio luty 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu