ACACIA STRAIN

Death Is Only Mortal

Death Is Only Mortal

Wykonanie

Nagranie

Popularna Acacia Strain osiągnęłą szczyty na swoim poprzednim wydawnictwie, czyli "Wormwood". Czym zatem jest ich nowy album? Tyle dobrze, że Rise nie miało wpływ ani na kształt kompozycji, ani tym bardziej na sound tego materiału, ale przecież - do jasnej cholery - ile można grać te pie... ZERA?

Kumam, że to jest jakiś tam pomysł na muzę, która ma bujać i mieć określony (mimo wszystko lubiany przeze mnie) groove, ale kontakt z "Death Is Only Mortal" aż boli. Ile można słuchać tego samego? W kółko.

Często porównuje się ten zespół z Emmure. Osobiście przeważnie stawiałem na Acacia Strain, bo walili w pysk szybciej, mocniej, momentami thrashowo (sławetne "4x4"). Jednakże, coś mi się wydaje, że zespół Vincenta Bennetta kompletnie pogubił się w tym, co na scenie modne, aktualne a zarazem pozwalające na sukces.

Bo zamiast spróbować zrobić coś nowego, panowie robią nadal to samo, a raczej powielają już i tak do bólu oklepane (własne) pomysły i kopią sobie dołek. Bo, jeśli "Tactical Nuke" z poprzedniego albumu był czymś na miarę świadomego cofnięcia się w rozwoju, to jak nazwać lwią część, a nawet i całość kompozycji zawartych na nowym wydawnictwie?

Ja się pytam, na co to komu? Po co do zerzygania słuchać kilku wariacji tych samych breakdownów, po co liczyć na to, że pojawi się cios i kop w twarz, po co nastawiać się na puls i żywioł, skoro ta muza praktycznie stoi w miejscu i ostatkiem sił ratuje się wplataną elektroniką?

Bieda z nedzą i tyle. Najnudniejszy album tego roku. Emjurowskie "Slave to the game" w porównaniu do tego "cuda" jawi się jako objaw geniuszu.

Grzegorz "Chain" Pindor

GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu