Blood Of The Nations

ACCEPT
Blood Of The Nations

Metal

  • Wykonanie
  • Nagranie

W latach 80. w Niemczech największą gwiazdą heavy metalu była z pewnością grupa Scorpions, ale niewiele ustępowała jej formacja Accept. W jej nagraniach szczególną uwagę zwracał wrzaskliwy śpiew Udo Dirkschneidera i masywne, acz melodyjne brzmienie.

W składzie Accept nie ma już Udo, lecz jego następca Mark Tornillo wywiązuje się ze swoich obowiązków znakomicie. Po ćwierć wieku powrócił do składu gitarzysta Herman Frank i to słychać. Brzmienie nagrań jest masywne, ostre, niemal symfoniczne. Na "Blood Of The Nations" pojawiają się chóry, efektowne gitarowe solówki, chwytliwe refreny. Dominują szybkie utwory, ale nie zabrakło miejsca i dla wolniejszych numerów, jak choćby balladowego "Kill The Pain". Zaskakująco dobry album weteranów, którzy pokazują, że jeszcze całkiem nie zardzewieli i są w stanie wykrzesać z siebie mnóstwo ognia.

Grzegorz Dusza
Nuclear Blast/Warner

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj