Private Ghetto

ANIMATIONS
Private Ghetto

Alternative metal / metalcore

Podobno zmienianie gatunku w trakcie kariery to nie jest dobry pomysł. Panowie z Animations nic nie robią sobie z tej mądrości ludowej i wyważają drzwi do krainy mocnego gitarowego łojenia. Pogratulować!

Nie ukrywam, że dotychczasowa twórczość tej kapeli jakoś przesadnie mnie nie porywała. Niby lubię progresję wszelaką, ale propozycje Animations najzwyczajniej w świecie mnie nudziły. Z zaciekawieniem sięgnąłem więc po krążek numer trzy, "Privater Ghetto", nagrany z nowym wokalistą i w odświeżonej muzycznej formule.

Zamiast trwających ponad siedem minut (a często powyżej 10) epopei znalazły się na niej relatywnie krótkie strzały (najdłuższy trwa niecałe 5 minut). Jestem zwolennikiem teorii, że zdecydowanie trudniej napisać świetny trzyminutowy utwór niż rozwlekłą suitę, więc tym bardziej nowy materiał Animations wzbudzał moje zainteresowanie.

Śmiem donieść, że podołali. Kapela doskonale odnalazła się w alternatywnym metalu, śmiało czerpiącym z metalcore`u. Przyjemnie słucha się takich kawałków, jak "Silence" czy "Mortality Failed", które właściwie są gotowymi hitami - mają w sobie siłę i agresję, ale nie brakuje w nich śpiewnych, przebojowych refrenów.

Piątka potrafi przeprowadzić także prawdziwie brutalne natarcie na nasze uszy w postaci pooranego blastami "My Private Ghetto" czy brudnego, posiekanego rytmicznie "Thieves of Dreams", ale odnajduje się i we fragmentach bardziej melodyjnych, w rodzaju "Epiphany", czy "Wrath".

Podoba mi się także produkcja "Private Ghetto" - wszystko brzmi należycie selektywnie i potężnie, ciekawie w aranżacjach wplatana jest elektronika, podobnie i klawisz, który absolutnie nie stracił tu racji bytu. Jedyne, do czego ewentualnie mógłbym się przyczepić, to dość przeciętnie wykombinowane brzmienie czystych wokali, które - w moim odczuciu - powinno być bardziej przestrzenne, by stanowić solidny kontrapunkt do partii growlowanych.

To jednak tylko drobna rysa wynikająca z moich osobistych preferencji. Poza nią nowa płyta Animations to prawdziwa petarda, mocna, chwytliwa i nad wyraz pomysłowa.

Jurek Gibadło
Sonic Maze Records

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>ZŁE PSY</span> Duma

ZŁE PSY Duma

<span>QUEENS OF THE STONE AGE</span> Villains

QUEENS OF THE STONE AGE Villains

<span>RAMMSTEIN</span> Rammstein: Paris

RAMMSTEIN Rammstein: Paris

<span>SOEN</span> Lykaia

SOEN Lykaia

<span>DEEP PURPLE</span> InFinite

DEEP PURPLE InFinite

<span>PERCIVAL SCHUTTENBACH</span> Strzyga

PERCIVAL SCHUTTENBACH Strzyga

<span>VADER</span> The Empire

VADER The Empire

<span>METALLICA</span> Hardwired… To Self-Destruct

METALLICA Hardwired… To Self-Destruct

 

 

Audio - listopad 2017

Strefa Magazynu

Audio 11/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio