Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018

APOSTATE

Metalcore

Nie mam bladego pojęcia, co oznacza tytuł nowej EP rosyjskiego Apostate, ale wiem, że materiał zawarty na tym enigmatycznym krążku, to rzecz wyjątkowa. Może lekko komercyjna w odniesieniu do tego, co Apostate robili do tej pory, ale za to wykraczająca poza europejską przeciętność. Dzięki temu (czego ze szczerego serca życzę) wreszcie zainteresuje się nimi poważny label.

Zanim to jednak nastąpi, i nim włodarze wytwórni płytowych będą zabiegać o podpis Apostate na cyrografie, warto skupić się na tym pięciootworowym wydawnictwie. Gros materiału wciąż oscyluje wokół brutalnego, technicznego metalcore`a, ale kiedy panowie grają lżej, ukazując lekko ambientowe oblicze, lub gdy po prostu rezygnują z tradycyjnego "jebnięcia" na rzecz klimatu, pokazują szeroki wachlarz możliwości oraz pokłady drzemiącego w nich talentu.

Jeśli kogoś nie uzależnia promocyjny "The Town" (co za napięcie!) lub nie bije pokłonów przed grą solową (już obojga gitarzystów) w "The People" - to coś tu jest nie tak. Jedynym minusem może być nieco inna barwa wokalu frontmana Apostate, ale zrzucam to na karb zmiany stylu, do którego należało dopasować mniej agresywną formę ekspresji. Poza tym wszystko, dosłownie wszystko, od jak zwykle powalającej gry Fedora Filimonova (perkusisty - przyp.red) przez okładkę, aż po prowadzenie tej kapeli w duchu DIY, jest genialne.

Grzegorz "Chain" Pindor

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>ZŁE PSY</span> Duma

ZŁE PSY Duma

<span>QUEENS OF THE STONE AGE</span> Villains

QUEENS OF THE STONE AGE Villains

<span>RAMMSTEIN</span> Rammstein: Paris

RAMMSTEIN Rammstein: Paris

<span>SOEN</span> Lykaia

SOEN Lykaia

<span>DEEP PURPLE</span> InFinite

DEEP PURPLE InFinite

<span>PERCIVAL SCHUTTENBACH</span> Strzyga

PERCIVAL SCHUTTENBACH Strzyga

<span>VADER</span> The Empire

VADER The Empire

<span>METALLICA</span> Hardwired… To Self-Destruct

METALLICA Hardwired… To Self-Destruct

 

 

Audio - grudzień 2017

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Kolejna porcja pięciu kolumn głośnikowych w cenie ok. 7000 zł, razem z piątką z poprzedniego numeru, dają dobry przegląd nowości w tej ważnej kategorii, wzbogacony o prezentację ogólnych wątków techniki głośnikowej. Do tego pięć ultranowoczesnych DAC-ów, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio