Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Rise of The Phoenix

BEFORE THE DAWN
Rise of The Phoenix

Death metal

Co zaznaczę już na wstępie - takich albumów wychodzi raptem kilka na cały rok. Świetnych, przebojowych, będących krokiem naprzód danej kapeli, a w dodatku będących zastrzykiem świeżości w danym gatunku. "Rise of The Phoenix" to właśnie taki album. Chyba najważniejszy w tym roku dla Nuclear Blast, bo w przeciwieństwie do - przykładowo Meshuggah - nie wyczerpuje żadnej znanej już formuły.

Nie wiem jak "Rise of The Phoenix" wypada na tle kilku ostatnich pozycji w dyskografii Before The Dawn, bo po wydanym pięć lat temu "Deadlight" grupa zniknęła z mojego radaru. Głównie z racji na fakt, że elementy gothic metalowe stanowiły większość.

Dziś nie ma takiej możliwości i choć melodyjny aspekt jest najważniejszy, tak na chwilę obecną, Before The Dawn to death metalowy zespół z progresywnymi zapędami i masą fenomenalnych pomysłów. Cieszy mnie pojawienie się blastów, kilku mocarnych fragmentów przypominających metalcore`owe breakdowny czy sama porywająca gra solowa gitarzystów (a tego wcześniej brakowało!).

W każdym razie kontakt z "Rise of The Phoenix" uzależnia i daje nadzieję na to, że tego typu granie, wraz z genialnym powrotem do formy krajan z Insomnium, ma jeszcze wiele do zaoferowania, a puryści powinni swoje zdanie zachować tylko i wyłącznie dla siebie. Powodów, by odszczekać nienawiść jest dziewięć, z czego każdy tylko utwierdza w przekonaniu, że "Rise of The Phoenix" to wykładnia dla wielu innych zespołów.

Grzegorz "Chain" Pindor
Nuclear Blast

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
<span>PROPHETS OF RAGE</span> Prophets Of Rage

PROPHETS OF RAGE Prophets Of Rage

<span>ZŁE PSY</span> Duma

ZŁE PSY Duma

<span>QUEENS OF THE STONE AGE</span> Villains

QUEENS OF THE STONE AGE Villains

<span>RAMMSTEIN</span> Rammstein: Paris

RAMMSTEIN Rammstein: Paris

<span>SOEN</span> Lykaia

SOEN Lykaia

<span>DEEP PURPLE</span> InFinite

DEEP PURPLE InFinite

<span>PERCIVAL SCHUTTENBACH</span> Strzyga

PERCIVAL SCHUTTENBACH Strzyga

<span>VADER</span> The Empire

VADER The Empire

 

 

Audio - luty 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze stereo były, są i będą; zmieniają się ich dodatkowe funkcje, ale podstawowa jest oczywista i konieczna - wzmacniać sygnał ze źródła, aby podać go do głośników. Są wzmacniacze tanie i bardzo drogie, ale większość audiofilów szuka czegoś wartościowego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio