Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
BPD

BORDERLINE PERSONALITY DISORDER
BPD

Death metal

W Bielsku-Białej, mieście, gdzie na koncertach wciąż przewijają się te same twarze, a muzycy w głównej mierze wymieniają się w różnych składach, co jakiś czas pojawia się nowy projekt, który ślepo wierzy w zaistnienie na scenie. Niektórym, mimo fenomenalnej muzyki i umiejętności, się to nie udaje - innym zaś, owszem, ale w specyficznej niszy.

Nie wiem czy załoga Borderline Personality Disorder zaistnieje na death metalowej scenie, bo z jednej strony - to, co grają bielszczanie jest zbyt nowoczesne i techniczne, z drugiej zaś - nawet w kategorii "sieczki i rozpierdolu", męczące, i bez szatańskiego namaszczenia.

Nie przeczę, muzycy BPD mają co najmniej solidny warsztat (to tyczy się w głównej mierze jeszcze nastoletniego gitarzysty - Jakuba Kosa), ale gdzieś między chęcią grania brutalnie i techniczne (a w zamiarze pewnie i świeżo) brakło talentu, który ustąpił rzemieślniczemu odegraniu skomplikowanych patentów i tematów.

Dodatkowo, debiutancka EP bielszczan to swoisty przegląd fascynacji muzyków wywodzących się z różnych środowisk, co dobitnie odwzorowuje chyba (można tak powiedzieć) hit (!) w postaci "Hannibal" (zwróćcie uwagę na blasty!).

Niestety, nawet jeśli przekonamy się do natłoku dźwięków (przydługich solówek również), przychodzi czas na konfrontacje z wokalem starszego z braci Kosów. O ile na koncertach jest moc, tak na EP chyba "nie czuję" tego co robi Filip. A staram się, i to mocno. Możliwe, że przejadły mi się zarówno takie wokale (a tak przy okazji, polecam Filipowi skupić się wyłącznie na niskich rejestrach!), jak i death metal sam w sobie.

Mówi się trudno. Zwolennicy nowoczesnego oblicza śmierć metalu spod znaku Divine Heresy, thrashowej motoryki a`la The Haunted czy wreszcie, lekko Parterowego groove, mogą być zadowoleni. Ja niekoniecznie.

Grzegorz "Chain" Pindor

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>ZŁE PSY</span> Duma

ZŁE PSY Duma

<span>QUEENS OF THE STONE AGE</span> Villains

QUEENS OF THE STONE AGE Villains

<span>RAMMSTEIN</span> Rammstein: Paris

RAMMSTEIN Rammstein: Paris

<span>SOEN</span> Lykaia

SOEN Lykaia

<span>DEEP PURPLE</span> InFinite

DEEP PURPLE InFinite

<span>PERCIVAL SCHUTTENBACH</span> Strzyga

PERCIVAL SCHUTTENBACH Strzyga

<span>VADER</span> The Empire

VADER The Empire

<span>METALLICA</span> Hardwired… To Self-Destruct

METALLICA Hardwired… To Self-Destruct

 

 

Audio - grudzień 2017

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Kolejna porcja pięciu kolumn głośnikowych w cenie ok. 7000 zł, razem z piątką z poprzedniego numeru, dają dobry przegląd nowości w tej ważnej kategorii, wzbogacony o prezentację ogólnych wątków techniki głośnikowej. Do tego pięć ultranowoczesnych DAC-ów, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio