Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Entwine The Threads

CIRCLE OF CONTEMPT
Entwine The Threads

Djent / prog metal

Jeden z moich ulubionych zespołów w katalogu Sumerian Records, wreszcie przypomniał o sobie nową EP. Szkoda, że to tylko pięć numerów. Ale za to jakich!

Finowie z miasta Pori są ponad to, co gra się na naszym kontynencie, i gdyby nie fakt, że wcześniej wiedziałem, skąd Circle of Contempt pochodzą, pomyślałbym, że twór ten zrodził się w Chicaco lub innym amerykańskim mieście, gdzie grasuje m.in. Veil of Maya.

Tak czy owak, materiał zawarty na "Entwine The Threads" jest zarówno dowodem na piastowanie czołowego miejsca w europejskim prog metalu, jak i zapowiedzią longplaya, który ma się ukazać w pierwszej połowie przyszłego roku. Jeśli będzie tak dobry jak ta EP, coś czuję, że szybko znajdę swojego faworyta na lidera corocznego podsumowania.

Fińska propozycja djent/prog metalu, czasem zahaczającego o deathcore, ma to do siebie, że cieszy się typowo skandynawską melodyką (bez nadmiernego lukru), brzmieniowo wpisuje się w trendy, ale za to, groove i wszelkie elektroniczne wstawki w roli smaczków pozwalają konkurować m.in. z Born of Osiris.

To po prostu niezwykle inteligentne, bardzo złożone, momentami nawet trochę trudne granie, które wymyka się sztywnej i jednoznacznej klasyfikacji, choć jak widzisz, czytelniku, posiłkuję się wieloma nazwami odnośnikami. W każdym razie, jeśli nie masz pojęcia, z czym to się je, albo nie słyszałeś nigdy polirytmii, soundu siedmio i ośmiostrunowych gitar, i nie straszne Ci sweepowane sola - łykaj tą EP w ciemno.

Grzegorz "Chain" Pindor
Sumerian Records

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>PROPHETS OF RAGE</span> Prophets Of Rage

PROPHETS OF RAGE Prophets Of Rage

<span>ZŁE PSY</span> Duma

ZŁE PSY Duma

<span>QUEENS OF THE STONE AGE</span> Villains

QUEENS OF THE STONE AGE Villains

<span>RAMMSTEIN</span> Rammstein: Paris

RAMMSTEIN Rammstein: Paris

<span>SOEN</span> Lykaia

SOEN Lykaia

<span>DEEP PURPLE</span> InFinite

DEEP PURPLE InFinite

<span>PERCIVAL SCHUTTENBACH</span> Strzyga

PERCIVAL SCHUTTENBACH Strzyga

<span>VADER</span> The Empire

VADER The Empire

 

 

Audio - styczeń 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Po Świętach i Nowym Roku możemy być trochę ociężali, więc na początek proponuję lekki rozruch, bez napinania się na trudne wykłady teoretyczne i sążniste artykuły. Test dziesięciu modeli słuchawek w cenie 1000-2000 zł, a więc już dobrej klasy, które ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio