DEATHSPELL OMEGA

Veritas Diaboli Manet In Aeternum: Chaining The Katechon

Veritas Diaboli Manet In Aeternum: Chaining The Katechon

Wykonanie

Nagranie

Wydawnictwa tej francuskiej kapeli black metalowej są zawsze bardzo enigmatyczne. Nie zawierają żadnych informacji ani zdjęć dotyczących członków zespołu. W zasadzie do dzisiaj nie jest znany pełny skład Deathspell Omega.

W zeszłym roku mieliśmy okazję poznać ich długogrający album "Fas ? Ite, Maledicti, In Ignem Aeternum". W tym do naszych rąk trafia EPka pod względem konstrukcji przypominająca "I" szwedzkiego Meshuggah. Tutaj również mamy do czynienia z jednym utworem trwającym nieco ponad 20 minut. Nie jest to muzyka prosta, łatwa i przyjemna. W stosunku do poprzednich dokonań mamy do czynienia z jeszcze bardziej progresywnym materiałem nastawionym na techniczne granie. To oczywiście naturalne biorąc pod uwagę kierunek w którym od jakiegoś czasu zmierzał zespół, jednak jego dawni fani mogą być tym faktem bardzo zawiedzeni. Na szczęście, jeśli ktoś lubi takie granie, powinien być zadowolony, bo nuda mu nie grozi. W kluczowym momencie, gdy wydaje się, że nastąpi stagnacja, którą ciężko będzie wytrwać do końca, następuje niespodziewana zmiana stylu i Deathspell Omega wkracza na nieznane dotąd tereny. Jest tu mnóstwo pomysłów i związanych z nimi dźwięków. Trudno tu mówić o takich przebłyskach geniuszu jak w przypadku "Fas...", ale ważne jest, że "Veritas..." nie brakuje tego co najważniejsze: charakteru. Dzięki temu zespół nie musi wstydzić się i może spokojnie dodać kolejną innowacyjną pozycję do swojej interesującej dyskografii.

Warto pamiętać, że takiej muzyki można słuchać tylko w określonym nastroju, miejscu i czasie. Najlepiej w przyciemnionym pokoju, wieczorem, spodziewając się mrocznych, złowieszczych melodii. Szalona rzecz, którą polubi niewielu, ale którą trzeba cenić, choćby za jej techniczne aspekty.

M. Kubicki
SOUTHERN LORD

GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu