Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

DEFILER

Nematocera

Nematocera

Wykonanie

Nagranie

Jak się okazuje, Defiler to jednak nie sezonowa gwiazdka sprzed dwóch lat, a zespół, który przynajmniej udaje, że ma coś do pokazania na metalcore`owej scenie. Trochę z mizernym skutkiem, ale doceniam wysiłek i trud włożony w nagranie tego albumu. Przede wszystkim pochwalę produkcję i samo brzmienie idealnie wpisujące się w trendy i... nic więcej.

Młodzianie mieli trochę czasu, żeby przebić się do świadomości słuchaczy, lecz tak się nie stało, i amerykański kwartet pozostanie w cieniu nie tylko największych, ale nawet zespołów o podobnym stażu na scenie. Gównie z racji na to, że materiał zawarty na "Nematocera" jest do bólu wtórny i perfekcyjnie wpisuje się w termin "generic".

Nie wiem, dlaczego Jamey Jasta z Hatebreed chciał im załatwić deal w Facedown Records. Celebrycki mózg frontmana jednej z nadziei hc końca lat 90. dawno został wyprany z rozsądku, więc może "akurat", odkrył w Defilerze następną "wielką" metalcore`ową rzecz. Na całe szczęście (dla tego bandu) są bez kontraktu, zresztą, nie wiem po co by im był, skoro z debiutu można wykroić EP z pięcioma sensownymi utworami, a o reszcie (jak i koncertach, bo Jake wciąż jest uziemiony w domu) można zapomnieć.

Gościnnie w jednym z utworów ("Octobortion") Frankie udziela się Frankie Palmieri z Emmure. Jego featuring nie jest górnych lotów, ale wpisuje się w ogólny charakter utworu, i gdyby nie charakterystyczny ryk Jake`a mógłbym pomyśleć, że to numer grupy z Chicaco.

Szkoda, że song z udziałem takiego gościa nie jest nawet highlightem na tym albumie, i szybko o nim zapominam. To zaś wina samych muzyków, którzy grają wybitnie na jedno kopyto (szkoda, że tak rzadko posiłkują się dobrą melodią) przez co "Nematocera" nudzi. Aż za bardzo. Szkoda, bo Defiler miał potencjał. Oj miał.

Grzegorz "Chain" Pindor

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień - październik 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio listopad 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu