DEPOPULATE

Till Man Exists No More

Till Man Exists No More

Wykonanie

Nagranie

Niespecjalniei przepadam za krajowym death metalem, ale mimo wszystko cieszy mnie bardzo solidna reprezentacja tego nurtu ze Śląska. Odkąd pamiętam, Rybnik i okolice Tychów zawsze mogły pochwalić się konkretnymi hordami.

Do panteonu undergroundowych rzeźników dołącza Depopulate, bezlitosny twór z Katowic, który obok Dysphorii jawi się jako jedno z małych objawień dla fanów gęstej młócki spod znaku Dying Fetus, Dyscarnate czy Catalepsy. Jeśli komuś te nazwy nic nie mówią, to najprościej muzykę katowiczan określić mianem technicznego death metalu niepozbawionego umiarkowanego groove.

Załoganci tworzący ten band to - ku mojemu zaskoczeniu - z naciskiem na sekcję rytmiczną - bardzo sprawni instrumentaliści mający pomysł na siebie, od którego warto zacząć. Pojawia się jednak pytanie, czy rejony, po których się poruszają, zainteresują śmierć metalowe masy (?). Bo nie sądzę, aby panowie za cel postawili sobie plądrowanie wyłącznie podziemia.

I tutaj dochodzimy do sedna: debiutancki materiał Depopulate, choć jest to bardzo przyzwoity kawał metalowego rzemiosła, cierpi na brak talentu, który redukuje potencjalne dalsze zainteresowanie losami formacji. W dodatku gardłowy Depopulate trochę nie pasuje do tak, nie bójmy się tego powiedzieć, połamanego grania, i zwyczajnie swoimi growlami męczy przysłowiową bułę.

Możliwe, że z czasem przekonam się do wokali Kostka, aczkolwiek biorąc pod uwagę moje średnie zaintersowanie death metalem w takiej formie, obawiam się, że ten krążek w moim odtwarzaczu może pojawić się jeszcze tylko kilka razy.

A szkoda, bo jeśli Depopulate popracuje nad aranżem wokali, opracuje własny patent na to, aby z tej młócki zapamiętać coś więcej niż popisy perkusisty, wtedy uderze się w pierś i odszczekam negatywne uwagi.

Grzegorz "Chain" Pindor

GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu