Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Blood of Saints

ENGEL
Blood of Saints

Melodic death metal

Ostatni album Engel z wokalistą Magnusem Klavbornem nie przynosi żadnej stylistycznej zmiany w karierze tego zespołu, ale za to potwierdza niewątpliwy talent grupy i ugruntowaną pozycję na skandynawskiej scenie.

Szkoda, że "Blood of Saints" to pożegnanie z jednym z najciekawszych skandynawskich wokalistów, który potrafił mocno złapać za serducho, aranżując swoje wokale w niemal popowy sposób, przez co znakomita większość śpiewanych partii Magnusa decydowała o przebojowym charakterze całej twórczości Engel.

Oczywiście, sam Magnus to nie wszystko, bo towarzyszący mu muzycy są sprawni aż nadto, a jeden z gitarzystów swe melodyjne pomysły szlifuje również w In Flames. I prawdę mówiąc, "Blood of Saints" to właśnie materiał dla zwolenników nowego oblicza tej kapeli oraz dla tych, którzy parę lat temu zakochali się w ich kolegach z Avatar.

Mamy tu więc zarówno bardzo motoryczny i (mimo wszystko death) metal, całe pokłady fantastycznych harmonii, umiejętne posiłkowanie się elektroniką (w tej materii warto uczyć się od Soilwork), jak i kilka nieświadomych wycieczek w stronę amerykańskiego metalcore`a.

Miks to ciekawy, z pewnością doskonale sprawdzający się na żywo, ale w skali Starego Kontynentu może to nie wystarczyć, bo w czasie gdy Ci panowie pracowali nad nowym materiałem, reszta świata w wyścigu o innowacyjność na poletku melodyjnego metalu zdążyła ich dawno wyprzedzić. Mówi się trudno.

Grzegorz "Chain" Pindor

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>PROPHETS OF RAGE</span> Prophets Of Rage

PROPHETS OF RAGE Prophets Of Rage

<span>ZŁE PSY</span> Duma

ZŁE PSY Duma

<span>QUEENS OF THE STONE AGE</span> Villains

QUEENS OF THE STONE AGE Villains

<span>RAMMSTEIN</span> Rammstein: Paris

RAMMSTEIN Rammstein: Paris

<span>SOEN</span> Lykaia

SOEN Lykaia

<span>DEEP PURPLE</span> InFinite

DEEP PURPLE InFinite

<span>PERCIVAL SCHUTTENBACH</span> Strzyga

PERCIVAL SCHUTTENBACH Strzyga

<span>VADER</span> The Empire

VADER The Empire

 

 

Audio - styczeń 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Po Świętach i Nowym Roku możemy być trochę ociężali, więc na początek proponuję lekki rozruch, bez napinania się na trudne wykłady teoretyczne i sążniste artykuły. Test dziesięciu modeli słuchawek w cenie 1000-2000 zł, a więc już dobrej klasy, które ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio