ENGEL

Blood of Saints

Blood of Saints

Wykonanie

Nagranie

Ostatni album Engel z wokalistą Magnusem Klavbornem nie przynosi żadnej stylistycznej zmiany w karierze tego zespołu, ale za to potwierdza niewątpliwy talent grupy i ugruntowaną pozycję na skandynawskiej scenie.

Szkoda, że "Blood of Saints" to pożegnanie z jednym z najciekawszych skandynawskich wokalistów, który potrafił mocno złapać za serducho, aranżując swoje wokale w niemal popowy sposób, przez co znakomita większość śpiewanych partii Magnusa decydowała o przebojowym charakterze całej twórczości Engel.

Oczywiście, sam Magnus to nie wszystko, bo towarzyszący mu muzycy są sprawni aż nadto, a jeden z gitarzystów swe melodyjne pomysły szlifuje również w In Flames. I prawdę mówiąc, "Blood of Saints" to właśnie materiał dla zwolenników nowego oblicza tej kapeli oraz dla tych, którzy parę lat temu zakochali się w ich kolegach z Avatar.

Mamy tu więc zarówno bardzo motoryczny i (mimo wszystko death) metal, całe pokłady fantastycznych harmonii, umiejętne posiłkowanie się elektroniką (w tej materii warto uczyć się od Soilwork), jak i kilka nieświadomych wycieczek w stronę amerykańskiego metalcore`a.

Miks to ciekawy, z pewnością doskonale sprawdzający się na żywo, ale w skali Starego Kontynentu może to nie wystarczyć, bo w czasie gdy Ci panowie pracowali nad nowym materiałem, reszta świata w wyścigu o innowacyjność na poletku melodyjnego metalu zdążyła ich dawno wyprzedzić. Mówi się trudno.

Grzegorz "Chain" Pindor

GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu