Five Serpent`s Teeth

EVILE
Five Serpent`s Teeth

Thrash metal

Z reguły trzeci album kapeli, która swym debiutem mniej lub bardziej zawojowała rynek, ma być dowodem na stabilizację na scenie, wyrobienie własnego stylu oraz potwierdzeniem radzenia sobie z hype wokół grupy. Zatem "Five Serpent’s Teeth" jest maturą dla brytyjskiego Evile oraz krążkiem dedykowanym dla zmarłego basisty formacji.

Co ciekawe, kiedy odpalamy nowy krążek Evile, sięgamy pamięcią do "And justice for all" wiadomo której grupy. Reminiscencje tyczą się nie tylko zespołu na literę M, ale również równie legendarnych co utalentowanych kolegów z Annihilator czy Testament. Niemniej jednak Evile udało się coś, nad czym inni z młodej fali muszą jeszcze popracować. Młodzieńczy gniew został poskromiony przez sceniczne doświadczenie, a pomysły nabrały odpowiedniego kształtu. I wreszcie nie muszą się wstydzić własnej tożsamości.

Mike Alexander gdyby mógł - a kto wie, nawet może posłuchać tego materiału w zaświatach, cieszyłby się zarówno z impetu z jakim ten zespół gra, solówek gościnnie zagranych przez głowę rodu Drake`ów w "In Memoriam" oraz fantastycznego brzmienia, będącego zasługą Russa Russela. A warto dodać, że Matt Drake, "piękniejszy" z braci, śpiewa niżej a w chórkach wspiera go aktor i samozwańczy muzyk Brian Posehn.

Sprawdźcie "Cult" i "Xaraya". Jeśli komuś nie wystarcza strzał prosto w pysk, i przemięcie przez thrash metalowy kombajn, powinien udać się do lekarza. Jakie? Sam nie wiem, ale ktoś powinien zająć się ubytkami w zajawce na thrash metal.

Mystic
Grzegorz "Chain" Pindor

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Zakupy

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>ZŁE PSY</span> Duma

ZŁE PSY Duma

<span>QUEENS OF THE STONE AGE</span> Villains

QUEENS OF THE STONE AGE Villains

<span>RAMMSTEIN</span> Rammstein: Paris

RAMMSTEIN Rammstein: Paris

<span>SOEN</span> Lykaia

SOEN Lykaia

<span>DEEP PURPLE</span> InFinite

DEEP PURPLE InFinite

<span>PERCIVAL SCHUTTENBACH</span> Strzyga

PERCIVAL SCHUTTENBACH Strzyga

<span>VADER</span> The Empire

VADER The Empire

<span>METALLICA</span> Hardwired… To Self-Destruct

METALLICA Hardwired… To Self-Destruct

 

 

 
Audio - listopad 2017

Strefa Magazynu

Audio 11/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio