FOR TODAY

Immortal

Immortal

Wykonanie

Nagranie

Jeśli chodzi o chrześcijański metalcore albo hardcore w ogóle, to For Today są moimi absolutnymi faworytami. Wiara i oddanie do religii oraz nauk ewangelii jest dla mnie rzeczą zaskakującą, ale zarazem intrygującą i nie raz, razem z Mattiem Montgomery (frontmanem For Today - przyp.red) wznosiłem peany na cześć Jedynego. Co prawda, nie wierze w samego Boga, ale jeśli coś daje taką siłę i moc twórczą – to mnie to cieszy równie mocno jak muzyków For Today.

W każdym razie Ci, którzy są oponentami chrześcijańskich treści połączonych z metalową muzyką, kontakt z For Today mogą uznać nie tylko za męczący, ale rażący ich poglądy. Podobnież sprawa tyczy się samej muzyki, pełnej niezliczonej ilości breakdownów, gang shouts i całkiem łatwo wpadających w ucho melodii. Powiem inaczej: po prostu, zwykły metalhead mimo wszystko nie ma czego tutaj szukać. Za to fani metalcore`a - jak najbardziej.

Muzycznie grupa nie eksploruje żadnego nowego terytorium, ale w swoim gatunku For Today pozostaje bezkonkurencyjną załogą. Sam jestem, delikatnie mówiąc, znudzony ciągłymi breakdownami, ale kiedy za ten element biorą się Ci muzycy, każde jedno "zero" sprawia radochę. Okazyjne blasty czy momenty, w których granie w stylu umpa-umpa, ustępuje na rzecz dźwięków bardziej stonowanych, ale wciąż wspisujących się w metalcore`ową konwencję to najlepsze fragmenty albumu.

Modlitewny przerywnik odświeża i zmusza do refleksji i prawdę mówiąc, po prostu wszystko tutaj jest na swoim miejscu. Począwszy od mocarnej produkcji, przez wspomniane już melodie jak i moralizatorski charakter utworów. Gościnnie swoje trzy grosze dorzucają oddani sprawie krzykacze ze Sleeping Giant, P.O.D czy August Burns Red.

Grzegorz "Chain" Pindor

GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu