FOREBODING ETHER

Beyond Conjecture

Beyond Conjecture

Wykonanie

Nagranie

Brytyjski death metal stopniowo odżywa, a dzięki zespołom jak Foreboding Etehr ma szansę powrócić do łask fanów śmierci z całego globu. Dawno nie słyszałem tak dobrej kapeli, która doskonale łączy wszystko co techniczne z deathcore`owym brutalnym atakiem, nie zapominając przy tym o tym wszystkim, co przez ostatnich kilka lat uznajemy za progresywne.

Generalnie mnogość motywów (nie mówiąc już o ciągłych zmianach metrum) w utworach może doprowadzić do kociokwiku, ale z drugiej strony to muzycy Foreboding Ether muszą mieć dysk twardy w głowach - nie słuchacz. My, poddawani tym sonicznym torturom, powinniśmy stać z rozdziawioną gębą, bo zarówno perkusista, jak i obaj gitarzyści (i wokaliści zarazem) robią tak fenomenalną robotę, że aż ciężko ubrać to w słowa. I zastanawiam się, kiedy i czy w ogóle doczekamy się grup z takim groove w Polsce.

Jedyną wadą Foreboding Ether jest miałki frontman, którego wysokie screamy przypominają Oli`ego Sykesa z Bring Me The Horizon (z czasów debiutu), o czym wszyscy chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć. Jednakowoż gardła towarzyszących modnisiowi gitarzystów robią robotę porównywalną do tej, którą wypełniają krzykacze z Trigger The Bloodshed, więc kolokwialnie mówiąc – jest kosa.

Foreboding Ether to zespół, który spodoba się m.in. fanom The Amenta, Trepalium, Within The Ruins a w porywach, nawet nieistniejącego już Biomechanical.

Grzegorz "Chain" Pindor

GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu