FORMOSUS

Signvm

Signvm

Wykonanie

Nagranie

Zapowiedź nowego materiału krakowskiego Formosus jako miks death i black metalu nieco mnie zszokowała. Ano, choćby dlatego, że odkąd znam ten zespół i osobiście jego gitarzystę Krzysztofa nie jestem w stanie uwierzyć w to, że nagle inspiracje In Flames czy At The Gates odeszły w zapomnienie. Więc, w takim razie, czym jest "Signvm"?

Ano, dokładnie niczym nowym, ale za to na poziomie, i szczerze przyznam, że krakowska formacja zupełnie nie ma się czego wstydzić. Jak wiadomo, konkurencja w tym gatunku w naszym kraju jest właściwie zerowa, a odkąd stołeczne Unquadium nie istnieje, a knurowskie Orion Prophecy ma małą przerwę, to właśnie Formosus może zasiąść na przysłowiowym tronie lidera.

Powodów ku temu jest pięć, ale tak naprawdę to dzięki "Eight Day" - będącym najbardziej wyróżniającym się utworem (ze względu na elektronikę i solo), "Signvm" warte jest wydania tych paru złotych. Oczywiście, reszta materiału, z naciskiem na bodaj najnowocześniej brzmiący, dość szybki "Annihilation" również robi dobrą pracę, ale powyższy song po prostu się wyróżnia.

Wielbicieli przerywników a`la "The Jester`s Race" ucieszy tytułowa miniatura (z udziałem Wojciecha Hoffmana z Turbo), i utwierdzi w przekonaniu, że stare oblicze Szwedów z In Flames było... Dopowiedzcie sobie sami. I tylko gdyby tak Marcin (wokalista zespołu - przyp. red) nie darł się w wyższych rejestrach i growlował nieco wyraźniej - "Signvm" dostałoby jeszcze wyższą notę.

Grzegorz "Chain" Pindor

GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu