IN ELEGANCE

Chances

Chances

Wykonanie

Nagranie

Nie lubię, gdy wytwórnie bądź same zespoły klasyfikują muzykę. Zazwyczaj, o dziwo, mija się to z prawdą i tak jest w przypadku In Elegance. Łatka melodyjnego hc nijak ma się do dźwięków, które słyszę na "Chances", a zrzynanie z Legend i For The Fallen Dreams uznaję za faux pas i policzek w stronę zarówno fanów powyższych, jak i tych, którzy zmuszeni są recenzować takie rzeczy.

Do bólu przeciętne breakdowny wymieszane są z typowym umpa umpa, a do tego wszystkiego, gdzieś tam chłopaki niby próbują zagrać ambitniej, połamać metrum - ale djent to to nie jest, no i wychodzi z tego jak to mówią: "generic metalcore". Dodajmy do tego bardzo, ale to bardzo przeciętnego wokalistę (serio, ilu ludzi na świecie ma taką barwę?!) i jest po prostu, grzecznie mówiąc, nieciekawie. Szkoda, bo gdy panowie bawią się harmoniami, jest na czym ucho zawiesiśc, ale takich momentów jest niestety za mało, by mówić tutaj o czymś porywającym.

Możliwe, że za trzy, cztery lata, kiedy przejdą (r)ewolucję, staną się jednym  z zespołów aspirujących do bycia w czołówce tego typu kapel w Australii. Jednkowoż, biorąc pod uwagę fakt, że bandów przybywa tam jak grzybów po deszczu, będą zmuszeni znaleźć dla siebie niszę bądź wymyślić "ten" metalcore na nowo. To jest możliwe, wystarczy mieć chęci. Na chwilę obecną, "Chances" to odtwórczy materiał z paroma przebłyskami talentu.

Grzegorz "Chain" Pindor 

 

GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu