INGESTED

The Surreption

The Surreption

Wykonanie

Nagranie

Ingested to od pewnego czasu jeden z moich faworytów na brytyjskiej scenie death metalowej. Split z Kastrated i Crepitation, a potem świetna płyta "Surpassing the Boundaries of Human Suffering" sprawiły, że ochoczo zabrałem się do przesłuchu nowej pozycji Angoli.

Po raz kolejny jestem usatysfakcjonowany propozycją, jaką przygotowali. Świetny, nowocześnie brzmiący, momentami slamujący brutalny death metal z pewnymi core`owymi inklinacjami udowadnia niesamowity potencjał tego zespołu. Numery zawarte na "The Surreption" nie nudzą i słychać, że są dogłębnie przemyślane. Świadczy o tym cała masa różnego rodzaju nietuzinkowych przejść i akcentowań, które walnie wpływają na fantastyczną dynamikę całości.

Muzycy Ingested tworzą muzykę niesamowicie potężnie brzmiącą i zaawansowaną technicznie (choć nieprzekombinowaną). Wokalnie chłopaki troszeczkę postawili tym razem na większą ilość skrzeków, ale nie ma to negatywnego wpływu na odbiór, gdyż są one umiejętnie wymieszane z niższymi barwami, które jak zwykle rządzą. Wprowadzono także nowy element w postaci hardcore`owych "singalongów" (kolejny patent na korzyść różnorodności płyty).

Oczywiście po raz kolejny duże znaczenie odgrywa tu spora dawka miażdzących zwolnień, które wręcz eksplodują pomiędzy partiami szaleńczych blastów:). Mamy tu zarówno partie breakdownów, tłumionych slamów, jak i typowo death`owych swobodnie puszczanych rozładowań tempa. Drugi pełny album Ingested naprawdę trzyma poziom i z pewnością zadowoli fanów takich zespołów jak Waking The Cadaver czy Aborted (i są od nich zdecydowanie lepsi).

Kwiecio

GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu