The Surreption

INGESTED
The Surreption

Death metal

Ingested to od pewnego czasu jeden z moich faworytów na brytyjskiej scenie death metalowej. Split z Kastrated i Crepitation, a potem świetna płyta "Surpassing the Boundaries of Human Suffering" sprawiły, że ochoczo zabrałem się do przesłuchu nowej pozycji Angoli.

Po raz kolejny jestem usatysfakcjonowany propozycją, jaką przygotowali. Świetny, nowocześnie brzmiący, momentami slamujący brutalny death metal z pewnymi core`owymi inklinacjami udowadnia niesamowity potencjał tego zespołu. Numery zawarte na "The Surreption" nie nudzą i słychać, że są dogłębnie przemyślane. Świadczy o tym cała masa różnego rodzaju nietuzinkowych przejść i akcentowań, które walnie wpływają na fantastyczną dynamikę całości.

Muzycy Ingested tworzą muzykę niesamowicie potężnie brzmiącą i zaawansowaną technicznie (choć nieprzekombinowaną). Wokalnie chłopaki troszeczkę postawili tym razem na większą ilość skrzeków, ale nie ma to negatywnego wpływu na odbiór, gdyż są one umiejętnie wymieszane z niższymi barwami, które jak zwykle rządzą. Wprowadzono także nowy element w postaci hardcore`owych "singalongów" (kolejny patent na korzyść różnorodności płyty).

Oczywiście po raz kolejny duże znaczenie odgrywa tu spora dawka miażdzących zwolnień, które wręcz eksplodują pomiędzy partiami szaleńczych blastów:). Mamy tu zarówno partie breakdownów, tłumionych slamów, jak i typowo death`owych swobodnie puszczanych rozładowań tempa. Drugi pełny album Ingested naprawdę trzyma poziom i z pewnością zadowoli fanów takich zespołów jak Waking The Cadaver czy Aborted (i są od nich zdecydowanie lepsi).

Kwiecio

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>ZŁE PSY</span> Duma

ZŁE PSY Duma

<span>QUEENS OF THE STONE AGE</span> Villains

QUEENS OF THE STONE AGE Villains

<span>RAMMSTEIN</span> Rammstein: Paris

RAMMSTEIN Rammstein: Paris

<span>SOEN</span> Lykaia

SOEN Lykaia

<span>DEEP PURPLE</span> InFinite

DEEP PURPLE InFinite

<span>PERCIVAL SCHUTTENBACH</span> Strzyga

PERCIVAL SCHUTTENBACH Strzyga

<span>VADER</span> The Empire

VADER The Empire

<span>METALLICA</span> Hardwired… To Self-Destruct

METALLICA Hardwired… To Self-Destruct

 

 

Audio - listopad 2017

Strefa Magazynu

Audio 11/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio