ISIS Wavering Radiant

Wavering Radiant
Wykonanie
Nagranie

Grupa Isis ma już od lat ugruntowaną pozycję w świecie metalu. Inteligentna mieszanka stylistyczna spowodowała, że nie tylko fani ekstremalnych dźwięków doceniają Amerykanów. W swojej karierze zespół doszedł do takiego momentu, w którym oczekiwania związane z jego nowym albumem były bardzo duże. W końcu "Wavering Radiant" ujrzało światło dzienne i zaczęły się pytania - czy tego właśnie chcieliśmy?

Isis nie odkrywa na tej płycie nieznanych dotąd terytoriów - styl, który reprezentuje, jest wyraźny. Fani nie będą bardzo długo narzekać, nawet jeśli zespół powiela już wykorzystane przez siebie pomysły. Tak jest właśnie w przypadku "Wavering Radiant". Po kilku przesłuchaniach, koniecznych do poznania kompozycji i ich formuły, przychodzi chwila zrozumienia, że oto słuchamy dzieła znajdującego się stylistycznie gdzieś pomiędzy "Oceanic" a "Panopticon", choć bliżej tego drugiego, spokojniejszego i bardziej wyważonego materiału.

Isis nie zrobiło rewolucji, za to konsekwentnie gra swoje, będąc w punkcie, w którym nie można od niego oczekiwać przełomu na miarę drugiego krążka w karierze. To płyta bardzo dobra, ale dla fanów. Nowi słuchacze po jej przesłuchaniu nie przekonają się do tego gatunku. Nikt chyba zresztą nie sądzi, że tak miało być w założeniu twórców.

M. Kubicki
IPECAC RECORDINGS

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu