Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Brutal Abstraction

K.A.S.K
Brutal Abstraction

Deathcore

K.A.S.K to death metalowcy z województwa Lubelskiego, wyraźnie zapatrzeni w nową szkołę amerykańskiego death metalu. I tutaj, raczej bez niespodzianek - jak ktoś śledzi, co w brutalnej muzyce "piszczy" - wie, że Carnifex, Catalepsy, Job for a cowboy i Neuraxis to jedne z kluczowych nazw na całej północno amerykańskiej scenie. A żeby być dokładnym - panowie z K.A.S.K są o tym co najmniej "mocno" przekonani.

"Brutal Abstraction" to nowoczesny deathcore/death metal utrzymany w średnio/szybkich tempach dla fanów powyższych z nutą groove a'la Whitechapel. Technicznie świetnie, pomysłowo - różnie, ale dla tych, którzy poszukują naprawdę mocnego uderzenia K.A.S.K będzie balsamem na ich pewnie przeżarte już blastem uszy.

Pal licho nazwę, która nie wiedzieć czemu kojarzy mi się z ruskim hip-hopem, K.A.S.K to bardzo dobrze zgrany kolektyw - tylko jeszcze raczkujący na rodzimym podwórku. Widać, a raczej słychać to w brzmieniu epki, gdzie wokale są zbytnio wysunięte na przód, przez co ucierpiał bas, no i gitary same w sobie. Ja wiem, że jak się ma takiego krzykacza jak Wafel (growlowanie na wdechu - kozak) to chce się go wyeksponować, jak tylko się da. Ale coś mi się wydaje, że nowy nabytek zespołu - Kwiecio, chciałby mieć dla siebie trochę więcej przestrzeni.

Debiut K.A.S.K urzekł mnie mechaniczną pracą perkusji, dusznym, betonowym klimatem, i mimo wszystko poziomem jak na młody stażem i wiekiem zespół. Chłopaki są dobrze zorientowani w tym co się dzieje na świecie, i jeśli nie będę się oglądać za topornym death metalem rodem z katolandu, z tej mąki będzie (nie)czerstwy chleb! Sprawdźcie "Slave's Anathomy" i utwór tytułowy.

Grzegorz "Chain" Pindor

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>ZŁE PSY</span> Duma

ZŁE PSY Duma

<span>QUEENS OF THE STONE AGE</span> Villains

QUEENS OF THE STONE AGE Villains

<span>RAMMSTEIN</span> Rammstein: Paris

RAMMSTEIN Rammstein: Paris

<span>SOEN</span> Lykaia

SOEN Lykaia

<span>DEEP PURPLE</span> InFinite

DEEP PURPLE InFinite

<span>PERCIVAL SCHUTTENBACH</span> Strzyga

PERCIVAL SCHUTTENBACH Strzyga

<span>VADER</span> The Empire

VADER The Empire

<span>METALLICA</span> Hardwired… To Self-Destruct

METALLICA Hardwired… To Self-Destruct

 

 

Audio - grudzień 2017

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Kolejna porcja pięciu kolumn głośnikowych w cenie ok. 7000 zł, razem z piątką z poprzedniego numeru, dają dobry przegląd nowości w tej ważnej kategorii, wzbogacony o prezentację ogólnych wątków techniki głośnikowej. Do tego pięć ultranowoczesnych DAC-ów, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio