MATERIA Case Of Noise

Case Of Noise
Wykonanie
Nagranie

Pochodząca ze Szczecinka i znana już w środowisku Materia to jeden z nielicznych zespołów, z którym kontaktu chyba celowo unikałem. Jako że jestem radykalnym oponentem uczestnictwa we wszelakich konkursach, eliminacjach, talent show - i festiwalu Woodstock włącznie, nikogo chyba nie dziwi moje "pominięcie" Materii w swoich corocznych zestawieniach.

Dodatkowo, panowie nakręcili jakiś czas temu klip do "Give Me Some Free" - utworu promującego ten album, który (chodzi o utwór) - jak na zespół aspirujący do grania muzyki nieszablonowej (mam na myśli polskie realia) - mniej lub bardziej ocierającej się o djent lub mechaniczne granie rodem z płyt Fear Factory/Threat Signal, trochę zbyt mocno przypominał nieszczęsny nu-metal. Toteż chcąc nie chcąc, Materia zniknęła z mojego muzycznego radaru.

Dziś, anno domini 2013, kiedy niemal co chwilę jestem atakowany informacjami o kolejnej niemalże niekończącej się trasie koncertowej Materii i rosnącym hype w środowisku, przychodzi mi zmierzyć się z "Case of Noise". W tym momencie chciałbym zaznaczyć, że jestem mile zazkoczony. Z oponenta fanem się nie stałem, ale przyznaję, że rzeczywiście coś w tym zespole jest.

Być może lekkość z jaką aranżuję chwytliwe, przebojowe motywy (z czystymi wokalami włącznie), a może umiejętność sprawnego łączenia techniki z niemal deathcore`ową brutalnością? Wszystko razem? Jest i taka możliwość, choć czasami panowie kombinują na siłę, przez co "Case of Noise" nie jest spójnym albumem. Widać, a raczej słychać, że to podsumowanie dotychczasowej działalności i sukcesów na polskich festiwalach.

Materiał jest różnorodny, ale im dalej w las, tym bardziej tracący tą skrupulatnie budowaną tożsamość. Kwartet chciał pokazać się z jak najlepszej strony, jednak przedobrzył. Nie zmienia to jednak faktu, że chylę czoła zarówno przed bardzo sprawną sekcją rytmiczną (chyba największy atut całego zespołu) jak i (na nasze warunki) bardzo przyzwoitym frontmanem, który wcale nie musi wyłącznie się drzeć, by robić wrażenie.

Grzegorz "Chain" Pindor

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu

Pozycja: body-bottom
Styl: naked outline