A Taste Of Sanity

MEDEBOR
A Taste Of Sanity

Doom metal

Istniejący już szesnaście lat gdański Medebor prezentuje nam swoje nowe wydawnictwo. "A Taste Of Sanity" to zrealizowany w Sounds Great Promotion Studio materiał mocno zakorzeniony w death/doom/gothic metalu la 90. To krążek, który z pewnością przyprawi o małe dreszcze fanów wczesnej Katatonii, Moonspell czy jeszcze metalowej Anathemy. Ale czy "podrajcuje" młodszych zwolenników metalowego rzemiosła?

Może najpierw odpowiedzmy sobie na pytanie, czy doom metal, niezależnie czy to smęty typu Ahab, czy inne dziwadła, to dość hermetyczny gatunek muzyki, który ma równie grono fanów-zapaleńców rzadko kiedy dających sobie wmówić, że zespół X lub nagranie Y to wcale nie taka dobra ani wystarczająco smutna (śmiech) muzyka, jak uważają sami zainteresowani.

Przyznam, że o ile jestem w stanie mniej lub bardziej interesować się tym, co dzieje się np. w obozie Cathedral, albo nadal wielbić My Dying Bride, to reszta doom metalowego światka mnie nie interesuje. Co zatem z Medebor?

Niespodzianka. Bo gdańska formacja, o ile można tak powiedzieć, łoi naprawdę przyzwoicie. Jest to kawał wbrew pozorom technicznego, świetnie wyprodukowanego, ciężkiego, ale przede wszystkim czarującego swoim momentami dość dziwnym i wcale nie takim grobowym klimatem metalu.

"A Taste Of Sanity" to rzecz, która z pewnością przypadnie do gustu fanom zespołów wcześniej przeze mnie wspomnianych. Tym zaś, którzy od czasu do czasu szukają innych wrażeń, płytę tę mogę bez wstydu polecić jako jedno z ciekawszych wydawnictw końca 2012 roku, które powinno odbić się echem w krajowym undergroundzie.

Bo skoro zadeklarowanego hardcore`owca, którego guilty pleasure to niemiecki heavy metal, Medebor potrafią "kupić" prawie godziną własnego materiału, to metalowców doceniających dość charakterystyczne melodie, konkretny growlowany wokal i wolne tempo płyta ta niemal uzależni.

Grzegorz "Chain" Pindor

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>ZŁE PSY</span> Duma

ZŁE PSY Duma

<span>QUEENS OF THE STONE AGE</span> Villains

QUEENS OF THE STONE AGE Villains

<span>RAMMSTEIN</span> Rammstein: Paris

RAMMSTEIN Rammstein: Paris

<span>SOEN</span> Lykaia

SOEN Lykaia

<span>DEEP PURPLE</span> InFinite

DEEP PURPLE InFinite

<span>PERCIVAL SCHUTTENBACH</span> Strzyga

PERCIVAL SCHUTTENBACH Strzyga

<span>VADER</span> The Empire

VADER The Empire

<span>METALLICA</span> Hardwired… To Self-Destruct

METALLICA Hardwired… To Self-Destruct

 

 

Audio - listopad 2017

Strefa Magazynu

Audio 11/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio