Super Collider

MEGADETH
Super Collider

Metal

  • Wykonanie
  • Nagranie

Megadeth, wspólnie z Metalliką, Slayerem i Antraxem są zaliczani do wielkiej czwórki thrash metalu. W ciągu 30-letniej kariery w zespole występowało 19 muzyków. Jedynym stałym członkiem od początku istnienia grupy jest Dave Mustaine - jej założyciel, główny kompozytor i siła napędowa.

Na okładce 14. studyjnej płyty Megadeth znalazł się akcelerator cząstek, czyli Wielki Zderzacz Hadronów, największa maszyna na świecie, znajdująca się w ośrodku badań w Genewie.

Dave Mustaine, zanim powołał do życia własny zespół, był gitarzystą Metalliki i to słychać w nagraniach jego zespołu. Brzmienie jest zadziorne, wokal mocno zdarty, nie brak gitarowych galopad i soczystych solówek. Mimo swej intensywności, muzyka Megadeth jest dość melodyjna i przystępna nawet dla słuchaczy niezbyt lubiących metalowe łojenie.

Grzegorz Dusza
Universal

Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj