MORON Nowy wspaniały świat

Nowy wspaniały świat
Wykonanie
Nagranie

Porównywani do Frontside (słusznie) oraz do Hunter (niekoniecznie), czy tuzów metalcor`owego grania wołomińscy muzycy z Moron raczą nas nowym wydawnictwem.

Po dość ciepło przyjętej "Mordzie w Kubeł", "Nowy wspaniały świat" jawi się jako znaczący krok naprzód w rozwoju zespołu co najprawdopodobniej, zaowocuje pozytywną reakcją słuchaczy jak i recenzentów. Jeśli mająca znamiona nu-metalu "Morda" bujała Was, cios, jakim jest "Nowy wspaniały świat", może okazać się powalający.

A przynajmniej stricte muzycznie, bo polskie teksty zarówno we Frontside, Dig Up, Enblemie, jak i wielu innych krajowych formacjach są rzeczą kontrowersyjną. Odważną, ale często skazującą na porażkę. Chociaż, przyznam się, że debiutem takiego Final Strike jarałem się co najmniej mocno (tekstami także). Czyli jednak core, a może bardziej dosadnie, po prostu modern metalowe granie, może iść w parze z lirykami "o uczuciach" i nie tylko.

O tym, czy teksty takie jak "84" lub "Lustro" trafią w Wasze gusta zadecydujecie sami, ja nie stwierdzę niczego nowego. Angielski do takiego grania jest naturalnym językiem, ale kto wie, może w przyszłości chłopaki pokuszą się o jakiś spójny koncept i opowiedzą jedną historię. Takich, nawet jeśli "po naszemu" (byle nie o powstaniach, dość martyrologii!), słucha się z zainteresowaniem, a towarzyszący wokalom groove (wysoka piątką dla sekcji rytmicznej) wzmaga apetyt.

Ciekawe, jak radzą sobie na koncertach. Nie bójcie się ich zaprosić i walcie na kapelowego maila. W 2012 roku Moron zasługuje na uwagę. Jak mało który polski zespół.

Grzegorz "Chain" Pindor

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu